Mati Sepa meeskond alustas võistlust Match Race MM-il


Mati Sepa võistkond Foto autor: Charles Anderson / RBYC

TEKST: PIRET SALMISTU

Esmaspäeval, 26. oktoobril algas Bermudal 70. Bermuda Gold Cup regatt ja 2020.a. Match Race avatud maailmameistrivõistlused. Aastal, mil koroonaviiruse COVID-19 tõttu lükati väga palju regatte edasi või tühistati sootuks, on heameel tõdeda, et 70. Bermuda Gold Cup regatt ja 2020.a. Match Race avatud maailmameistrivõistlused sel nädalal Bermudal siiski toimuvad. Mati Sepa meeskond Clean Energy Sailing Team koosseisus Ago Rebane, Karl-Hannes Tagu ja Aleksei Zigadlo alustasid MM-i hästi, võites esimesel võistluspäeval neljast match’ist kaks.

Bermudal on võistlustules 16 kogenud ja väga kõrgete saavutustega match race purjetajat 12 riigist, Eesti meeskond on nende hulgas esimest korda – Austraalia (1), Bermuda (1), Kanada (1), Taani (1), Eesti (1), Prantsusmaa (1), Suurbritannia (2), Uus-Meremaa (1), Holland (1), Rootsi (3), Šveits (1), Ameerika Ühendriigid (2). Neli osalevat ühe- ja mitmekordset maailmameistrit (Canfield, Mirsky, Robertson, Williams) ja ka naiste maailmameister (Ostling) on kohal, näidates võistluse kõrget taset.

Info kõigi võistlejate kohta

Bermudal purjetatakse 1936.a. disainitud 33-jalasel avatud kokpitiga IOD (International One Design) jahil, millel on raske täiskiil ja pikalt eenduvad osad, mis teevad sellest just ühe parima paadi match race purjetamiseks.

Loe rohkem paadi kohta

Nädalapikkuse regati esimese päeva tingimused aitasid purjetajaid nende hüperaktiivsete taktikate juures toetada. Üle Hamiltoni sadama puhusid lõuna- ja edelatuuled kiirusega 8-16 sõlme. Mati Sepp, kes on täna World Sailing’u avatud match race edetabelis viiendal kohal, alustas oma meeskonnaga võistlemist teises grupis, võttes matšivõidu kanadalase Lance Fraser’i (World Sailing’u match race edetabeli 35. asetus), kuid ka 2013.a. match race maailmameistri Taylor Canfield’i üle, kes on täna Ameerika Karika meeskonna Stars+Stripes kapten.

Mati ja meeskonna esimene võistluspäev kulus suures osas jahtidega harjumiseks, kuid ka loodetud võidud ei jäänud tulemata. „Tegemist on 1936. aastal loodud jahiga, mis käitub väga vanamoodsalt ja sellega pole väga palju manöövreid võimalik sooritada. Täielik džentelmenide paat. Meie esimese päeva saldo oli kaks võitu ja kaks kaotust ning eks tuleb veel harjuda jahtidega. Samas õnnestus võtta minu senise match race karjääri kõige suurem võit, kus alistasime Taylor Canfield’i, kes on nii maailmameister kui ka varasem Bermuda Gold Cup võitja, seega ei ole me väga kaugel oma jahi manöövrite ja kiiruse omandamisega. Homme oleme kohe esimeses match’is vastamisi kuuekordse maailmameistri Ian Williams’iga (World Sailing’u match race edetabeli 6. asetus ning esimese päeva järel teises grupis teisel kohal), nii et saame siis tunda ka absoluutse maailma tipu oskuseid.“

Mati Sepa ja Ian Williams’i matš algab Eesti aja järgi kell 14:30, 27. oktoobril.

Reaalajas ülekandeid saab jälgida võistluse Facebooki lehe kaudu: https://www.facebook.com/BermudaGoldCup

Tulemused: https://www.bermudagoldcup.com/results/2020-results

Phil Robertson (China One Ningbo) 1. grupis ja Torvar Mirsky (Mirsky Racing Team) 2. grupis võtsid mõlemad neli võitu ja asusid seisuga 4:0 oma gruppe juhtima.

Võistluse blogi

Regati veebileht: https://www.bermudagoldcup.com/

Avaldatud: 27.oktoober kell 02:39