Lohusalus algas Purjetamise Eesti MV etapp


Lätlane Eduards Plavins, liider Optimist klassis. Foto autor: Riina Ramst

Täna algas Lohusalus Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja osavõistlus Tallinna Jahtklubi karikavõistlused. Regati avapäev pakkus viies paadiklassis purjetavale 199 Eesti ja Läti sportlasele vaikset tuult ning üsna sügisese moega lakkamatut vihmasadu.

Laser Standardil oli konkurentidest kindlakäeliselt üle Karl-Martin Rammo (Rein Ottosoni Purjespordikool/Tallinna Jahtklubi), kellele kuulub seega ka klassis liidripositsioon. Teiseks on platseerunud Georg Haud (ROPK) ja kolmas on Martin Aruja (ROPK).

Laser Radial klassi liider on täna esimese ja teise tulemusega finišeerinud Pärnu Jahtklubi noormees Keith Luur. Teisel kohal on Joosep Laus ja kolmas lätlane Artjoms Svecovs.

Kõige nooremate purjetajate klassis Optimist, kus võistlejaid on koguni 96, on praegu esikolmiku kohad hõivanud meie lõunanaabrid – kõigi kolme sõidu võitjana juhib Eduards Plavins, teine on Agate Einause ja kolmandal real paikneb Eduards Mucins. Parima eestlasena on Rico Robert Alliksoon Saaremaa Merispordi Seltsist neljandal positsioonil.

Klassis Zoom8 on avasõitude järgselt liidriks Jakob Haud, kes sai täna kirja teise koha ja sõiduvõidu, järgnemas Aleksander Kuusik ja Hugo Vaino. Kõik kolm noormeest esindavad Rein Ottosoni Purjespordikooli.

Lätlane Robins Spats on esikohal Laser 4.7 klassis eestlaste Sten-Markus Andressoni (TJK) ja Silver Vahsteini (SMS) ees.

Võistlusformaat koosneb Laser 4.7, Laser Radial ja Laser Standard klassidele reedest pühapäeva ennelõunani toimuvast fliidisõitude seeriast ning pühapäeva pärastlõunal kaldalähedasel lühirajal purjetatavatest vaatemängulistest finaalidest. Finaalid koosnevad poolfinaalist, kus purjetavad fliidisõitude seeria paremusjärjestuses 4.-10. koha võistlejad, ja finaalist, kus võistlevad fliidisõitude seeria paremusjärjestuse 1.-3. koha omanikud ning poolfinaali võitja. Kuldfinaalis selguvad regati esikolmik ja 4. koht. Optimist ja Zoom8 klassidele koosneb Tallinna Jahtklubi karikavõistluste võistlusformaat ainult fliidisõitudest.

Pühapäevaseid finaalsõite kommenteerivad kaldal Brigita Sepp ja Rimo Timm ning neile on võimalik kell 13:50 kuni 17:15 kaasa elada nii Lohusalu sadamas kohapeal kui internetis Postimees Online otseülekande vahendusel siin.

Tallinna Jahtklubi karikavõistlused korraldab Tallinna Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.

Purjetamise Eesti Meistrivõistlused koosnevad kokku kaheksast regatist:
1) 26.-28. mai Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused (Tallinn) – klassid Laser Radial, Laser Standard, F18
2) 2.-4. juuni Saaremaa Merispordi Seltsi regatt (Roomassaare) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Techno 293, RS:X, Formula
3) 9.-11. juuni Pärnu Purjetamisnädal (Pärnu) – klassid RS Feva, 29er, F18
4) 16.-18. juuni Baltic Cup Estonia (Tallinn) – klassid Techno 293, RS:X, Formula
5) 14.-16. juuli Tallinn Race (Tallinn) – klassid RS Feva, 29er, 49er
6) 25.-27. august Tallinna Jahtklubi karikavõistlused (Lohusalu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard
7) 8.-10. september Pärnu Sügisregatt (Pärnu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
8) 22.-24. september Tallinna Nädala regatt (Tallinn) – klassid Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er, F18, Techno 293, RS:X, Formula

Purjetamise Eesti Meistrivõistluste kodulehekülg

Purjetamise Eesti Meistrivõistlused Facebook’is

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Strand, Eesti Meedia, Helly Hansen, Matek ja LTT.

Avaldatud: 25.august kell 07:10