Lohelaua EM-il jäi Ranno Rummi masterite arvestuse pronksmedalist lahutama üks punkt

Fotol: Ranno Rumm.
Foto autor: Formula Kite European Championships

Fotol: Ranno Rumm. Foto autor: Formula Kite European Championships
Eelmisel nädalal (2.-7.09) toimusid lohelaua Euroopa meistrivõistlused Formula Kite klassis Mielnos, Poolas. Eestit olid esindamas Ranno Rumm ja Madis Kallas.
 
Lohelaua tiitlivõistlustele pääsemine on aastatega muutunud järjest limiteeritumaks, kuid see on taganud võistluste kõrgetasemelisuse ja seegi kord olid kohal kõik tippsõitjad. Ilmastikutingimused olid rajasõiduks sobilikud, domineeris keskmise tugevusega ja nõrgapoolne tuul. Kokku anti võistlustel 9 starti. 
 
Eestlastest jõudis parimale kohale Ranno Rumm (Kite Team Estonia, Nelja Energia, Z-fins, Surfshop, Skone), tulles masterite arvestuses 4. kohale. “Võistlus jooksis üle kivide ja kändude. Eriti valus oli tabada rajal uitavaid tuuleauke ja seal väärtuslikke kohti kaotada. Sel aastal pidi võistlustel ka natuke õnne olema ja ainult headest strateegilistest ning tehnilistest oskustest ei piisanud. Olen õnnelik, et suutsin oma klassis välja sõita neljanda koha ja natuke õnnetu, et ainult 1 punkt jäi puudu kolmandast kohast,” sõnas Rumm. Üldarvestuses õnnestus Rummil välja sõita hõbelaevastiku 4. koht.
 
Teise eestlasena oli võistlustules Madis Kallas (Kite Team Estonia, Nelja Energia, Skone), kellele oli see esimene kord osaleda Eurooopa meistrivõistlustel. Kokkuvõttes tuli Kallas hõbelaevastiku 10. kohale.
 

Noorte klassis tuli Euroopa meistriks Oliver Bridge (GBR, North), masterite klassis Tomek Janiak (POL, RRD) ja naiste klassis Elena Kalinina (RUS, UC/Elf).

Avaldatud: 09.september kell 02:29