Lennusadamas sai avastardid Tallinna merepäevade purjeregatt Tallinn Race


Tallinn Race 2019. Foto autor: Riina Ramst

Käesoleval nädalavahetusel toimuv Tallinn Race on EJL Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja teine etapp kahepaatidele RS Feva, 29er ja 49er. Täna asus neis klassides starti kokku ligi 60 sportlast Eestist ja Soomest.

49er klassis läks juhtima tänastes üsna keerutava ja pagilise tuule oludes peetud kolmest kvalifikatsioonisõidust kaks ära võitnud Juuso ja Henri Roihu võistkond. Nende kannul on kaks Soome tiimi: Juho Kotiranta ja Robin Berner teisel ning Victor Silen ja Martin Mikkola kolmandal kohal.

Juuso ja Henri Roihu Foto autor: Riina Ramst
Juuso ja Henri Roihu
Foto autor: Riina Ramst

Samuti täna kaks sõiduvõitu teeninud Kaarel Paal ja Thor Kaspar Marvet on liidriteks 29er klassis. Siingi on teisel ja kolmandal positsioonil Soome paatkonnad: Lili Kotilainen ja Vilma Rikala teisel ning Onni Hinskala ja Iivari Heickell kolmandal real.

Kaarel Paal ja Thor Kaspar -Marvet Foto autor: Riina Ramst
Kaarel Paal ja Thor Kaspar -Marvet
Foto autor: Riina Ramst

RS Feva klassis on avapäeva järel esikohal Mari Kedelauk ja Daniel Ovsienko, jällegi kahe sõiduvõiduga. Teisel kohal asuvad Loreta Sults ja Hanna Viktoria Vaino ning Maria Aleksandra Vettik ja Juta Koov on kolmandad.

Mari Kedelauk ja Daniel Ovsienko Foto autor: Riina Ramst
Mari Kedelauk ja Daniel Ovsienko
Foto autor: Riina Ramst

Tulemused 49er
Tulemused 29er
Tulemused RS Feva

Tallinn Race koosneb klassidele RS Feva, 29er ja 49er kahest eraldi peetavast võistlusest, millest esimene lõpeb laupäeval ning teine pühapäeval.

Esimese võistluse kvalifikatsioonisõidud peetakse reedest laupäeva lõunani, kus esimesed kolm kvalifitseeruvad otse finaali ning neljanda kuni kümnenda koha purjetajad poolfinaali. Neljandaks finaalis osalejaks on poolfinaali võitja. Võistluse lõpptulemused esimesest kuni neljanda kohani selguvad finaalsõidus. Reede ja laupäeva võistluse poolfinaal- ja finaalsõidud toimuvad laupäeval algusega kell 14 Lennusadama kai lähistel paikneval rajal ning neid kommenteerivad jahisadama hoone terrassil huvilistele purjetajad Ingrid Puusta ja Argo Vooremaa.

Pühapäeva võistluse kvalifikatsioonisõidud peetakse pühapäeva hommikul ning poolfinaal- ja finaalsõidud pühapäeva pärastlõunal algusega kell 14.

Tallinn Race lõpptulemused arvestatakse liites kokku reede ja laupäeva võistluse ning pühapäeva võistluse lõppkohad.

Eesti Meistrivõistluste sarja arvestuse väliselt kutsutud klassidena Tallinn Race’il osalevad Optimist ja Hansa 303 võistlevad ainult pühapäeval. Optimisti purjetajatele peetakse hommikul kvalifikatsioonisõidud ning pärastlõunal algusega kell 13 finaalid. Hansa 303 klassile koosneb regatt neljast pühapäeva hommikupoolikul peetavast võistlussõidust, kus lisaks Eesti parapurjetajatele on stardis Läti purjetajad.

Võistluse ajakava:
reede, 12. juuli
13:00 avamine
15:00 49er 3 kvalifikatsioonisõitu (Lennusadama rada)
15:00 RS Feva, 29er 3 kvalifikatsioonisõitu (Noblessneri rada)
laupäev, 13. juuli
11:00 49er 3 kvalifikatsioonisõitu (Lennusadama rada)
11:00 RS Feva, 29er 3 kvalifikatsioonisõitu (Noblessneri rada)
14:00 49er, 29er, RS Feva finaalsõidud (Lennusadama rada)
pühapäev, 14. juuli
11:00 49er, 29er, RS Feva 3 kvalifikatsioonisõitu (Noblessneri rada)
11:00 Optimist 4 kvalifikatsioonisõitu (Lennusadama rada)
11:03 Hansa 303 4 sõitu (Lennusadama rada)
13:00 Optimist, 49er, 29er, RS Feva finaalsõidud (Lennusadama rada)
18:00 autasustamine pealaval

Purjetamise Eesti Meistrivõistlused koosnevad kokku kümnest regatist:
1) 31. mai – 2. juuni Saaremaa Merispordi Seltsi regatt (Roomassaare) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
2) 14.-16. juuni Pärnu Purjetamisnädal (Pärnu) – klassid Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er, F18
3) 14.-16. juuni Baltic Cup Estonia (Pärnu) – klassid Techno 293, RS:X, Formula, Foil
4) 12.-14. juuli Tallinn Race (Tallinn) – klassid RS Feva, 29er, 49er
5) 2.-4. august Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused (Tallinn) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard
6) 9.-11. august Kärdla Cramo Race (Kärdla) – klassid RS Feva, 29er, 49er
7) 30. august – 1. september Tallinna Jahtklubi karikavõistlused (Lohusalu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard
8) 6.-8. september Pirita Surf (Tallinn) – klassid Techno 293, RS:X, Formula, Foil
9) 13.-15. september Pärnu Sügisregatt (Pärnu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
10) 20.-22. september Tallinna Nädala regatt (Tallinn) – klassid Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er, F18, Techno 293, Formula, Foil

Eesti MV sarja koduleht ja tulemused
Facebook ja fotogaleriid

Eesti Jahtklubide Liit seisab igapäevaselt purjespordi ja huvimeresõidu arendamise eest Eestis. Tegutseme järjekindlalt selle nimel, et purjetamise harrastajate, tippsportlaste ja regattide arv Eestis kasvaks aasta aastalt. Liidu eesmärgiks on kaasa aidata meie purjesportlaste tippkonkurentsi jõudmisele rahvusvahelistel tiitlivõistlustel ja tuua Eestisse kõrgetasemelisi purjetamisvõistlusi. Meie unistus on, et juba lähiaastail saame Eestis võõrustada mõnd maailmaklassi purjetamisregatti, näiteks Purjetamise Maailma Karika finaali või isegi Volvo Ocean Race’i. Hoiame Eesti kui mere- ja purjetamisriigi mainet aus!

Tallinna merepäevad 2019 toimuvad 12.–14. juulini, programmiga on võimalik tutvuda kodulehel.

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Liviko, Strand, Postimees Grupp, Helly Hansen, Matek, LTT, Rakvere Lihatööstus, Tallegg, Premia ja Alfons Håkans.

Avaldatud: 12.juuli kell 07:21