Leedus, Monotüüp-XV klassile korraldatud võistlusnädalalt, noppisid eestlased medaleid kahelt võistluselt kolmest


Leedus, Šiauliais, Rékyva järve jääl võisteldi kokku neljal päeval ning maha peeti kolm võistlust, kodumaale toodi Euroopa meistrivõistluste hõbemedalid ning Euroopa Karika pronksmedalid.

Nädal algas meie Monotüüp-XV sõitjatele Euroopa meistrivõistlustega. Kahel päeval peeti Rékyva järvel 7 sõitu, mille tulemusena selgitati välja Euroopa parimad, mille esikolmikusse kuulusid ka Ants Haavel ja Andres Laul, kes saavutasid teise koha. Euroopa meistri tiitli viisid sel korral koju rootslased ning kolmandale kohale tulid sõitjad Venemaalt.

Euroopa meistrivõistlused

Kolmapäeval astusid jääpurjetajad võistlustule Balti Karika nimel. Ülilibeda jää ja tugeva tuulega sõideti kokku 4 võistlussõitu ning selgusid Balti Karika võitjad. Eestlastest olid seekord parimad Indrek Aavik ning Siim Valgre, kes saavutasid auväärse neljanda koha.

Balti Karikas 2

Neljapäeval astusid Monotüüp-XV sõitjad võistlustulle Euroopa Karika nimel. Kahe võistluspäeva lõpuks tuli esikohale rootslased Bernhard Rost ja Thomas Tennström, teise koha saavutasid Hollandist pärit sõitjad Bouw van Wijk ja Wiebe de Witte ning Euroopa Karika pronksmedali võitsid eestlased Indrek Aavik ja Siim Valgre.

Euroopa Karikas 3. koht

Avaldatud: 11.veebruar kell 06:05