Lauri Väinsalu Eesti purjetajatest MK etapi esimese päeva parimana 9. kohal


Lauri Väinsalu. Foto: EJL

Mallorcal algas täna purjetamise maailma karika etapp, millest võtab osa läbi aegade suurim, kümneliikmeline Eesti purjetajate esindus, nende hulgas Eesti purjetamiskoondise liikmed Anna Pohlak, Karl-Martin Rammo, Kaarel Kruusmägi, Deniss Karpak ja Lauri Väinsalu.

Kokku 1130 purjetajat on registreerunud 31. märtsist kuni 5. aprillini toimuvale ISAFi purjetamise maailma karika etapile, mis kannab väärikat nime Trofeo Princesa Sofia. Võistluse kõrget taset näitab asjaolu, et 2013. aasta kümnest purjetamise olümpiaala maailmameistrist on kohal üheksa, lisaks neile ka olümpiamedalistid, erinevate klasside maailma tipud, Rio olümpiale pürgijad.

Eestlased on esindatud kuues võistlusklassis ja neist kuus neljas klassis esindavad Eesti purjetamiskoondist.

Finn klassi laevastik on erakordselt suur – 92 purjetajat. Täna plaanis olnud kolme eelsõidu asemel peeti kaks, kuna hommikused olud sundisid purjetajaid kaldal ootama tuule tugevnemist. Sõitude ajal oli tuult ca 5 m/s. Väga hea alguse tegi Lauri Väinsalu (Rein Ottosoni Purjespordikool)  saades esimesest sõidust seitsmenda ja teisest kolmanda koha ning on nende tulemustega kõrgel üheksandal kohal. Deniss Karpaki (Karpak Sailing Team) kohad tänastes sõitudes olid kuues ja neljas ning tema asub hetkel 12. kohal.

„Tänase päeva võti oli kiirus. Minu uus puri oli täielikult oma ülesannete kõrgusel ning kiirus oli täna super. See andis ka võimaluse sõita kõrgetele kohtadele,“ kommenteeris Väinsalu oma tänast võistluspäeva.

Hetkel juhib prantslane Thomas Le Breton, kes möödunud aastal Tallinnas peetud Finn Gold Cup’il sai 16. koha ja on maailma edetabelis 30. kohal.

Klassis Laser Standard saadi täna peetud kolm sõitu. Kaarel Kruusmägi Saaremaa Merispordi Seltsist tulemusteks tänastest sõitudest 24., 28. ja 6. koht ning 52. positsioon. Karl-Martin Rammo (Rein Ottosoni Purjespordikool/Tallinna Jahtklubi) alustas tagasihoidlikumalt, kohtadega 35, 20 ja 24, asetudes nende tulemustega 84. kohale. Laser Standardeid on Mallorcal kokku võistlemas 144.

„Hooaja tähtsaim osa on kindlasti varasügisel toimuv MM Santanderis, kus on võimalik juba olümpiapilet kindlustada. Seetõttu on hooaja algus mul tavalisest rahulikum ja valmistun just sügiseks,“ kommenteeris Karl-Martin. Liidripositsioonil on Ashley Brunning Austraaliast, kes on Finn klassi maailma edetabelis hetkel 7. kohal.

Laser Radialil võistlev Anna Pohlak Tallinna Jahtklubist sai tänastest sõitudest 31., 26. ja 20. koha. 96 Laser Radialil purjetaja hulgas andis see kokkuvõttes 60. koha.

Juhtpositsioonil on maailma edetabelis 10. kohal olev Mari Bouwmeester Hollandist.

Klassis RS:X naised lõpetas Ingrid Puusta Noblessneri Jahtklubist esimese võistluspäeva 56 sportlase hulgas 24. kohal. Seeriaga 27-20-23 on ta fliidi esimese poole lõpus. „MK etapil on minu ootus tulla 60% rahvuste hulka,“ rääkis Puusta enne MK etapi algust.

Selles klassis on hetkeliider hiinlanna Peina Chen, kes detsembris Melbourne’is peetud MK etapil tuli kolmandaks.

Klassis 49er võistlevad Tõnis Haavel ja Lenart Kivistik Noblessneri Jahtklubist on pärast tänast kolme sõitu resultaatidega 20-22-36 79 paatkonna hulgas 57. kohal. Siin klassis juhib hetkel võistlust Hispaania paatkond koosseisus Diego Botin-Pablo Turrado.

Klassis 49erFX purjetavad Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp Rein Ottosoni Purjespordikoolist on kolme sõidu järel 42. kohal 49 võistleva paatkonna hulgas. Nende tänaste sõitude tulemused olid tõusvas joones 22., 21. ja 10. koht.

Uue ISAFi punktiarvestussüsteemi järgi läheb halvim sõit kohe esimesest sõidust alates mahaviskamisele. Seetõttu kajastub see kohe ka esimese päeva tulemustes.

Võistluse koduleht: http://www.trofeoprincesasofia.org/

Võistlus reaalajas: http://www.trofeoprincesasofia.org/en/default/results/direct/daySel/2014-03-31

Facebook: https://www.facebook.com/TrofeoPrincesaSofia

Avaldatud: 31.märts kell 08:32