Laupäeval lõppesid Optimist klassi Euroopa meistrivõistlused Taanis


Tekst Uku Kuusk
Tundub, et Eesti Optimistisõitjad kinnitavad kindlalt kanda maailma tippsõitjate seas. Seda kinnitab järgmine tubli esinemine Taanis Sønderborgis toimunud EM-il.
Osales 253 noort, 42 riigist (võisteldi eraldi arvestuses: 111 tüdrukut, 142 poissi).
Võistluse korraldus on eraldi teema, mille värvikamaks osaks oli meile pakutav 10-ne ühistuba. Meie vastus oli “EI”, aga saaga jätkus kohapeal. Ametliku saabumise päeval meile teatatud hotellis meil miskipärast elamist ei olnud… Peale kella 20.00 teatas korraldaja esindaja, et peaksime sõitma 20 km kaugusele – seal ootab meid hotell ja kõik saavad magama. Tundus nagu liiga lihtne ja ilus. Nii oligi. Voodikohti oli vaid neljale inimesele, aga meid oli 7. Võitlus jätkus ja kell 21.30 olid kõigil lõpuks toad olemas. Ja veel millised! 2 sviiti 🙂 Milline vastuvõtt EM-ile 😃 Ja nii sõitsime iga päev 20 km ühte ja teistpidi. Ja elasime B&B elamises. Õnneks saime valida normaalsed wc-ga toad 🙂 Hea vaikne oli, kuna selles hotelli osas rohkem kliente polnud.
Mõõtmine. Oeh… IODA pani reeglid ja taanlased täitsid neid saksa täpsusega. Kõik mastikraed läksid vahetusse + masti rõngad. Willu svert praagiti välja. Aleksi ja Willu tehase praagiga mastid läksid välja vahetamisele ja Joosepi purje numbritega läks 2 tundi. Terve päev raisus.
Õnneks võistluse korraldamise pool oli parem. See toimis ja püüti luua võimalikult aus võistlus kõigile. Kirjeldatud hoovuse puudumine oli müüt. Õnneks meiesuguseid kurgi kirvega ei püüa. Sai kiiresti selgeks mis erinevate suundadega tuule puhul toimib ja mis mitte. Võistlejatele sai paika pandud konkreetsed sõiduplaanid. Kellel õnnestus paremini, kellel kuidas.
Olukord raja läbimises oli meie jaoks uudne, kuna kodus väga harva kasutatakse raja keskosa. Pigem selliselt sõites kaotatakse, Taanis aga korjati loorberit. Enamasti olid tuuled keskmised ja vaiksemapoolsed, mis sobisid meie Euroopa koondisele.
Willu 20 koht on nii üllatus, kui ehmatus 😃 Vähemalt on Eesti üle miljoni aasta kuldfliidis ja mitte ainult vaid ka teistele peavalu valmistamas 🙂 ! Aleks 85.koht ehk hõbefliidis, kõva sõna! Joosep 102.koht, Teodor 128.koht. Viimastel finiši sirgetel anti kohti ära.
Tüdrukute tulemused: Trinette (71.koht) ja Laura (76.koht) tunnistasid, et kõik on tugevad sõitjad ja oli väga raske. Seda oli ka näha, finiš oli tihe.
Jälle oli hea ja uhke tunne olla sellise tiimi treener! Noored kihutasid ja ei olnud viimaste seas turistidena kaasas. Ka märkasid meid teiste maade treenerid – kas oleme andnud Luuserite karika kellelegi teisele 🙂? Loodame, et jäädavalt!
Nagu ka kuu aega tagasi Optimist MM-i ajal Türgis, nii ka seekord Taanis oli Läti Optimistide koondise treener Davis Andersons taaskord meiega ühes paadis, sõna-sõnalt 🙂
Eesti Optimist EM-i koondis 2022:
Trinette Välisson Saaremaa Merispordi Selts
Laura Marii Taggu Pärnu Jahtklubi
Teodor End UKP/QYC
EM-i kodulehekülg (pildid, tulemused jne): https://2022europeans.optiworld.org/en/default/races/race
Postituse pildid: Uku, Irma-Liisu Eberle, Janis Rupenheits ja ametlikud pildid.
Avaldatud: 08.august kell 03:55