Lahemaa rahvuspargi südames asuv sügava veega Hara laht täitub nädalavahetusel purjedega


Eesti suurima ja uhkeima purjelaeva sünnipaika ei sattunud purjed nõukogude võimu all suletud piirkonna tõttu enam kui pool sajandit. Eeloleval nädalavahetusel on oodata erakordset sündmust nii Hara sadama kui Eesti purjetamise kogukonna jaoks. Uusi võistluspaiku ei teki pika merepiiriga riigis siiski niisama lihtsalt.
Hara Seilamise Selts võõrustab valmivas Hara Sadamas esmakordselt Eesti karikavõistlusi purjetamises. Väiksemaid võistlusi lastele on korraldatud juba kolmel eelneval aastal, kuid olümpiaklassi ja olümpia ettevalmistusklassi purjetajate jaoks on see paik täiesti uus. Sellest on palju põnevust nii osalejatele kui ka korraldajatele. Looduslikult sügava veega Hara laht pakub suurepäraseid purjetamise tingimusi, kus sportlased oma oskusi proovile saavad panna

Regati direktori sõnul on regati korraldamine on suur väljakutse ning väikese, alles valmiva sadama taristule proovikivi. Erakordselt head purjetamise tingimused ja lummavalt kaunis loodus on aga kindlasti väärt pingutamist ja purjetajate poolt ette võetavat retke põhjarannikule. Tänu sügavale veele jääb võistlusala kaldale võrdlemisi lähedale ja ala küllalt hästi jälgitavaks. Seetõttu on ka pealtvaatajatel kindlasti põnev paik nii avastada kui purjetamist jälgida.

Võistlustulle astuvad Ilca 4, Ilca 7, RS Feva kui ka Hansa303 klassis purjetavad sportlased.

Avaldatud: 28.juuli kell 06:03