Kristiin Oja tuli VKWC esimesel etapil 9. kohale


Kristiin Oja. Foto autor: Jonathan Ponsie
Möödunud nädalavahetusel toimunud Virgin Kiteboard World Championships (VKWC) esimesel etapil Dakhlas Marokos osales üle 140 maailma tipplohelauduri. Dakhlas avas oma võistlushooaja ka Kristiin Oja (Aloha, North, Plaatdetail, Ion), kes tuli naiste vabastiili klassis 9. kohale.
 
Eelmise aasta lõpus hakkasid levima jutud, et seni tuntud PKRA (Professional Kiteboard Riders Association) maailmameistrivõistluste sarja vastu tunneb huvi Sir Richard Branson. 20. märtsil 2015 teatati, et Virgin on ametlik võistlussarja partner ning pikaajaline koostööleping Virgin Grupiga näeb ette sarja nimetamist Virgin Kitesurf World Championships. 
 

VKWC kodulehe vahendusel kommenteerib Sir Richard Branson koostööd lohelaua võistlussarjaga järgmiselt: 
“I have been a passionate kitesurfer for many years. It’s a sport I really love and I find the challenge of the wind and waves gives me a great opportunity to test myself against the elements. I am looking forward to developing this wonderful sport together with Javier and creating an even brighter future. We want to make the Virgin Kitesurf World Championships well known across the world, and build a vibrant platform for the sport so its partners, athletes and venues can flourish.”

Peale nime on sellest aastast muutunud veel võistlusreeglid, kvalifikatsiooni-, hindamis- ja väljalangemissüsteem. Võistlejate toetuseks on märgatavalt suurenenud sarja auhinnaraha. Hetkel on välja kuulutatud tuuril vabastiili (freestyle), laine (wave)  ja kõrguslend (big air) võistlusklassid. Tuuri lõpus kuulutatakse välja ka klassideülene parim nais ja mees lohelaudur. “Sellel aastal said võistlema naiste arvestuses vabastiilis vaid eelkvalifikatseerunud sõitjad, kelleks oli 2014. aasta maailmapunktiarvestuse top seitse, kaks eelmisel aastal vigastuse tõttu eemal olnud võistlejat ning kolm eelkvalifikatsiooni sõitudest edasi pääsenud sõitjat,” rääkis võistlusel osalenud lohelaudur Kristiin Oja.
 
Kuna tuurile sisenemine on nüüdsest võimalik vaid kahel korral aastas, siis olid kohal tõeliselt kõrgetasemelised võistlejad. Single elimination väljalangemissüsteem ei võimalda enam oma tulemusi ümber sõita ja uus hindamissüsteem pani kõik võistlejad proovile. “Treenisin terve talve Tarifal algavaks hooajaks ning olin väga motiveeritud hooaega alustama Dakhlas. Uus hindamissüsteem 2015 aastal on väga erinev ja keskendub rohkem trikkide kõrguse ning jõulisuse peale. Oma treeningutel olen olnud keskendunud pigem konstantsusele ning trikkide maandumistele igas ilmastikuolus, kuid uus süsteem vajab sõidustiili kohandamist, millele ma katsun rohkem rõhku panna oma edaspidistes treeningutes,” kommenteeris võistlust Kristiin.
 
Virgin Kitesurf World Championships esimese etapi võitsid vabastiili klassis Liam Whaley (ES) ja Karolina Winkowska (PL), Big Air klassis Kevin Langere (NL) ja Gisela Pulido (ES) ning lainesõidu klassis Keahi de Aboitiz ja Jalou Langeree.
 
Viited allikatele: http://lohesurf.ee/?p=3266

Pressiteate koostas:
Kerli Otti
Eesti Lohesurfiliit
Avaldatud: 01.aprill kell 03:25