Kristiin Oja läbis edukalt kvalifikatsioonisõidud ja tuli VKWC 5. etapil 9. kohale


21. – 31. augustil toimus maailma suurim lohelauavõistlus Virgin Kitesurf World Championsips (VKWC) poolt korraldatud Pringels Kitesurf World Cup Saksamaal, Sankt Peter Ording’us.  Tegemist oli VKWC tuuri viienda etapiga, kus osalejate arv ulatus 125 võitlejani 25 riigist ning mõõtu võeti nii lohesurfi vabastiilis kui ka slaalomis.

Sankt Peter Ordingus toimusid ka kvalifikatsioonisõidud, kus selgusid võistlejad, kes pääsesid võistlema selle aasta edasistele vabastiili MM etappidele. Eesti lohesurfarilKristiin Ojal (North, Ion, Aloha Surf, Plaat Detail, Relaxor, Estren Rakennus) tuli samuti läbida eelnevalt kvalifikatsioonisõidud, kuna edasi läks automaatselt vaid 7 esimest tüdrukut  ning  Oja oli eelnevate etappide kokkuvõttes 9-s.

“Kvalifikatsioonisõidud läksid väga hästi, mul õnnestus kõikides heatides esimeseks tulla, tänu millele olin üks neljast tüdrukust, kes pääses võistlema. Kokku oli tulnud kvalifikatsioonisõitudele 16 tüdrukut ning loomulikult olin päris närvis, kuna tingimused on Põhjameres päris rasked, ” nentis Oja.

Pärast kvalifikatsioonisõite alustati kohesel põhivõistlusega, kus Kristiin Oja tuli 9-ndaks. Naiste arvestuses sai esimese koha Gisela Pulido (Hispaania), tema järel tuli esmakordselt teisele kohale Annelous Lammerts (Holland) ning kolmandaks Bruna Kajiya(Brasiilia).

“Minu eesmärk oli kindlasti pürgida kõrgemale kohale, kuid tingimused olid viimasel päeval väga rasked, suurte lainete, tugeva tuule ja hoovusega. Seega on võistlus nagu loterii,”  kommenteeris Oja.

Meeste arvestuses tuli esimeseks Aaron Hadlow (Inglismaa), teiseks hetkel juhtiv Liam Whaley (Hispaania) ning kolmandaks Carlos Mario (Brasiilia).

Slaalomis tuli naiste arvestuses  esikohale Katja Roose (Holland), teisesks Annelous Lammerts (Holland) ning kolmandaks Steph Bridge (Inglismaa). Meeste arvestuses läks esikoht Florian Gruberile Saksamaalt, teine Olly Bridgele Inglismaalt ning kolmandaks jäiRolf Van Der Flugt Hollandist.

Järgnevad etapid toimuvad Argentiinas, Hiinas ning Lõuna-Aafrikas, milleks Oja valmistub Brasiilias.

Avaldatud: 01.september kell 10:43