Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp tulid juunioride MM-l 10-ks


Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp 49er juunioride MM-l Flensburgis. Foto autor: Lenart Kivistik

23.-27. augustil  toimusid Saksamaal Flensburgis kahemehepaatide 49er & 49erFX klassi U24 juunioride maailmameistrivõistlused. Eesti neiud Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp pääsesid medalsõitudesse ning lõpetasid võistluse kokkuvõttes 10. kohaga.

Kitsal Flensburgi lahel peetud võistlus pani purjetajate oskused proovile valdavalt tugevates, kuid samas ka väga pagilistes ja keerutavates maatuultes. Nelja võistluspäeva jooksul saadi kirja 10 sõitu, mille põhjal kümme parimat pääsesid medalisõitu. Võistlust pigem tagasihoidlikult alustanud Eesti paatkond suutis iga päevaga oma positsiooni parandada ja lõpetada eelsõidud 9. kohaga, mis tagas neile pääsu medalisõitu. Medalisõit kujunes kümnele parimale paarkonnale omakorda suureks väljakutseks, sest tuule tugevus varieerus kahest kuni kaheksa meetrini sekundis ja ette tuli kuni 20-kraadiseid tuulepööramisi. Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp lõpetasid medalisõidu kaheksandana ja saavutasid võistluste üldarvestuses 10. koha.  

Tüdrukute sõnul oli neil võistluse alguses raskusi paadi kiirusega, mistõttu olid esimesel võistluspäeval saadud kohad ka soovitust kehvemad. Tehtud muudatused võimaldasid järgnevatel päevadel teistele võistlejatele aga oluliselt tugevamat konkurentsi pakkuda ja jätkata võitlust tõusvas joones. Võistluse tipphetkeks loevad neiud esimest tiitlivõistluselt saadud sõiduvõitu, mis andis juurde palju enesekindlust ja motivatsiooni, et valmistuda novembris algavateks maailmameistrivõistlusteks Argentiinas.

Kokku osales 49er & 49erFX U24 juunioride maailmameistrivõitlusel 49 meeste- ja 26 naistepaatkonda. 49er paadiklassis tulid juunioride maailmameistriteks austerlased Benjamin Bildstein ja David Hussl. 49erFX paadiklassis võitsid meistritiitli hollandlased Jeske Kristers ja Josca Hummel.

49er juunioride MM koduleht: http://49er.org/event/2015-junior-world-championship/?event_id=6753

Avaldatud: 04.september kell 07:18