Karpak saavutas MK finaalis 4. koha


Deniss Karpak foto: Robert Deaves

ISAF purjetamise maailma karika finaalis Abu Dhabis purjetas Deniss Karpak tänases medalisõidus neljandana üle finišijoone.

Meie Finnimees Deniss Karpak (Karpak Sailing Team) tegi äsja lõppenud medalisõidus head sõitu. Medalisõidu võistlusrada koosnes kolmest ringist ning finišikülgtuuleotsast. Sadamas peetud sõidus oli tuul väga muutliku tugevusega 2-5 m/s. Deniss tahtis startida paremast stardiliini otsast, kuid ei saanud stardilaeva kõrval piisavalt ruumi ja oli sunnitud startima teisest rivist. Kehva stardi järel oskas ta leida piisavalt vaba tuult, et võidelda end iga tuulepööret ja pagi kasutades ülemise märgi ajaks neljandale kohale. Taganttuules tõusis Deniss vahepeal esikolmikusse, aga alumises märgis oli ta neljas. Teine vastutuuleots ja taganttuul ei olnud edukad kui Deniss oli tuuleaeukudesse sattumise tõttu jäänud liidritest maha ja purjetas kohtadel 6-7. Viimase vastutuuleotsa alguses otsustas Deniss minna radikaalselt paremale rajapoolele, mis oli kasulikum olnud juba mitmel korral sama päeva varasemates sõitudes. Valik oli õige ja Deniss tõusis tagasi juhtgruppi. Viimase ülemise märgi võttis Deniss kolmandana just ameeriklase Caleb Paine ees. Taganttuules ründas ameeriklane pidevalt eesolevat Denissi tema tuult kattes ning sai vahetult enne alumist märki sisemiselt seotuks meie mehe suhtes märgi juures ja võttis märgi kolmandana. Lühikesel külgtuuleotsalt ei olnud enam võimalik ameeriklasest uuesti mööduda ning Deniss lõpetas medalisõidu tubli neljanda positsiooniga.

Abu Dhabis peetud Maailma Karika finaalis saavutas Deniss Karpak Finn klassi kokkuvõttes neljanda koha. Esikolmiku moodustasid sloveen Vasilij Zbogar, horvaat Ivan Kljakovic Gaspic ja ameeriklane Galeb Paine.

Abu Dhabi MK etapile, mis on sarja suurfinaaliks, pääsesid igas klassis kutsete alusel võistlema vaid 20 parimat sportlast või tiimi, vastavalt septembris toimunud olümpiaklasside maailmameistrivõistluste tulemustele, purjetamise maailma edetabeli järjestusele ning oktoobris aset leidnud Qingdao MK etapi tulemustele.

Abu Dhabi MK etapi kodulehekülg ja tulemused: http://adsyc.ae/swcfinal/en/index.php

Purjetamise maailma karika kodulehekülg: http://www.sailing.org/worldcup/

Avaldatud: 30.november kell 11:52