Karpak on purjetamise maailma edetabelis 14., Rammo 15. ja Puusta 18. kohal


Deniss Karpak. Foto: Riina Ramst

Rahvusvahelise Purjetamisliidu ISAF purjetamise maailma edetabelis mahuvad Eesti sportlastest kahekümne parima sekka hetkel Deniss Karpak Finnil, Ingrid Puusta naiste RS:X purjelaual ja Karl-Martin Rammo Laser Standardil.

Deniss Karpak (KST) on Finn klassi värskes edetabelis 14. positsioonil ning Lauri Väinsalu (ROPK/TREV2) 33. kohal. Esisaja sisse mahub ka 96. kohal paiknev Harles Liiv. Juhib Ivan Kljakovic Gaspic Horvaatiast

Laser Standardil on Karl-Martin Rammo (ROPK/TJK) positsiooniks üleilmses paremusjärjestuses 15. koht. Esimene on Austraalia purjetaja Tom Burton.

Naiste RS:X purjelauaklassis on Ingrid Puusta (NYCS) kõrgel18. real, mis on olnud talle ühtlasi ka parim koht tabelis. Esikohal on Bryony Shaw Suurbritanniast.

Ingrid Puusta. Foto autor: Riina Ramst
Ingrid Puusta.
Foto autor: Riina Ramst

Laser Standardil on Karl-Martin Rammo (ROPK/TJK) positsiooniks üleilmses paremusjärjestuses 20. koht. Esimene on Austraalia purjetaja Tom Burton.

Marjaliisa ja Elise Umb (Maru) paiknevad naiste 470 klassis edetabeli 28. real. Juhivad uus-meremaallannad Jo Aleh ja Polly Powrie.

Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp (ROPK/TJK) on 49erFX klassis 52. positsioonil. Esikohal troonivad brasiillannad Martine Soffiatti Grael ja Kahena Kunze.

Laser Radial klassis on Anna Pohlak (TJK) samuti 52. kohal. Edetabeli tipus on belglanna Evi Van Acker.

Lohesurfi klassis Formula Kite on eestlastest Ranno Rumm (KTE) 37. ja Madis Kallas (KTE) 46. positsioonil, esikohal aga sakslane Florian Gruber.

ISAF maailma edetabel järjestab purjetajad nende viimase 12 kuu jooksul saavutatud parimate võistlustulemuste põhjal. Regatil kogutud punktisumma sõltub kolmest tegurist: võistluse reiting, võistlejate arv regatil ning sportlase tulemus võistlusel. Punkte on võimalik saada ISAF Grade’i omavatel regattidel võisteldes. Edetabeli esinumber on kõrgeima punktide arvuga sportlane kuue regati lõikes.

ISAF maailma edetabel: http://www.sailing.org/rankings/

Avaldatud: 28.juuli kell 08:55