Karpak jätkab Kieli Nädalal liidrina


Deniss Karpak. Foto autor: Robert Deaves/Finn Class

EUROSAF meistrite karika etapil Saksamaal Kielis säilitas tänagi Deniss Karpak avapäeva järel võetud juhtpositsiooni.

Teise võistluspäeva sõitudes saavutatud 1. ja 6. koht tagavad Deniss Karpakile (KST) Finn klassis kõrgeimal asetusel jätkamise. Lauri Väinsalu (ROPK/TREV2) tuli täna 6ndaks ja 14ndaks ning on kokkuvõttes 7. positsioonil.

Anna Pohlak (TJK) finišeeris Laser Radialil oma kvalifikatsioonigrupis 14. ja 11. kohaga ning on kokku 18. real. Annegret Unnuk (ROPK) sai täna kirja 16. ja 21. ning Liise Köösel (ROPK) 30. ja 29. sõidutulemuse ning neiud on vastavalt 53. ja 60. positsioonil. Homme algavates finaalides saab Pohlak jätkata kuldlaevastikus, Unnuk ja Köösel aga hõbefliidis. Juhib Erika Reineke USA-st.

Laser Standard klassis olid Georg Haudi (ROPK) tulemusteks oma kvalifikatsioonigrupi 13. ja 27. koht ning ta hoiab 47. asetust. Martin Aruja (ROPK) on 74. positsioonil, tänasteks resultaatideks 35 ja 32. Finaalis tuleb meie noormeestel seilata hõbefliidis. Esikohta hoiab sakslane Tobias Schadewaldt.

Võistlus vältab kolmapäevani, mil avaseeria tulemuste põhjal selgunud iga klassi kümme parimat seilavad topeltpuktid andvas medalisõidus.

Regati kodulehekülg ja tulemused: http://www.kieler-woche.de/english/index.php

EUROSAF Champions Sailing Cup 2015 koosneb viiest etapist. Sarja avaregatt Trofeo S.A.R. Princesa Sofia peeti 28. märtsist 4. aprillini Hispaanias Palma de Mallorca’l. Sellele järgnes 6.-10. mail Itaalias Garda järvel toimunud Garda Trentino Olympic Week. Kolmas osavõistlus Delta Lloyd Regatta peeti 26.-30. mail Hollandis Medemblik’is ning neljas, Kieler Woche toimub 20.-24. juunil Saksamaal Kiel’is. Sari lõppeb Semaine Olympique Francaise regatiga, mis toimub 5.-9. oktoobril Prantsusmaal La Rochelle’is.

EUROSAF Champions Sailing Cup kodulehekülg: http://www.championssailingcup.org/

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT, Matek ja Planestar.

Avaldatud: 21.juuni kell 07:33