Karl-Martin Rammo ja Ingrid Puusta pälvisid Tradehouse’i stipendiumid


Karl-Martin Rammo. Foto: Ott Kallas

Tradehouse Ilukaubamaja avalikustas täna üheksa Eesti noort tippsportlast, kelle vahel jagati 20 000 euro suurune stipendiumifond. Eesti ühele suurimale stipendiumikonkursile laekunud 100 taotluse seast valiti välja maadleja Epp Mäe, purjetaja Karl-Martin Rammo, kümnevõistleja Janek Õiglane, iluuisutaja Helery Hälvin, odaviskajad Magnus Kirt ja Tanel Laanmäe, ujuja Andrei Gussev ning orienteeruja Lauri Sild. 

Stipendiaatide valimisel oli oma roll ka eesti spordiajakirjanikel, kes otsustasid kohapeal 3000 euro suuruse stipendiumi laureaadi. Tunnustuse pälvis purjesportlane Ingrid Puusta.

Eelmisel kuul Las Vegases toimunud maadluse MMil pronksmedali võitnud Epp Mäe sõnul aitab stipendium teda teel olümpiamängudele. «Tasemel ettevalmistuse saamiseks on vaja hulganisti treeninglaagreid ja võistlusi. Selleks, et tundma õppida erineva stiili ja maadlus kooliga vastaseid, tuleb palju reisida. Sellel hooajal olen osalenud näiteks treeninglaagrites Jaapanis, Venemaal, Ungaris, Saksamaal, Rootsis, Poolas, Itaalias ja Prantsusmaal,»rääkis Mäe.

Praegu Rahvusvahelise Purjespordi Föderatsiooni edetabelis Laser klassis 16. kohal olev Karl-Martin Rammo sõnul on stipendiumi saamine rõõmustav uudis ning täiendav summa investeeritakse treeninglaagrisse Rio de Janeiro olümpiavetel. «Eks see noorusaeg olegi kõige keerulisem, kus olümpiamedaleid veel taskus pole ja toetajaid sellevõrra samuti vähem, kuid tase lubaks juba treenida ja võistelda kui tipp, mis loomulikult nõuab meeletut ressurssi,» kommenteeris Rammo, kelle selgeks sihiks on kõrge koht 2016. aasta suveolümpiamängudel.

Tänavu kergejõustiku U23 EMil pronksmedali võitnud kümnevõistleja Janek Õiglane kinnitas sarnaselt teistele stipendiaatidele, et raha kulub eelkõige välislaagritele. «Laagreid on nüüd kavas üks rohkem, mis aitab suurendada vaimset ja füüsilist valmisolekut suvisteks võistlusteks. Just talvisel perioodil tehtud treeningud on määrava tähtsusega uut hooaega silmas pidades, mille peaeesmärk on edukas esinemine Amsterdamis toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel,» lisas Õiglane.

Tradehouse turundusjuht Laura Kuldkepp tunnistas, et noorte sportlaste eesmärgid ja tahe on imetlusväärsed ning inspireerivad. «Suheldes konkursi raames nii tänaste kui tulevaste sporditippudega avaldas enim muljet nende pühendumus ja valmisolek kõrgete eesmärkide nimel pingutada. Usun, et investeering Eesti spordi tulevikku lubab noortel keskenduda kõige olulisemale ning motiveerib ka teisi ettevõtteid neid märkama ja toetama,» kommenteeris kolmandat aastat stipendiumite jagamist korraldanud Kuldkepp. Tema sõnul panustatakse noortesporti ka tulevikus.

20 000 euro suurune stipendiumifond jagunes sportlaste vahel järgmiselt: Epp Mäe, Karl-Martin Rammo ja Janek Õiglane pälvisid kõik 3000 eurot, Helery Hälvin, Magnus Kirt ja Tanel Laanmäe 2000 eurot ning Andrei Gussev ja orienteeruja Lauri Sild 1000 eurot. Spordiajakirjanike otsusel sai neljanda 3000 euro suuruse stipendiumi Ingrid Puusta.

Ingrid Puusta. Foto autor: Riina Ramst
Ingrid Puusta.
Foto autor: Riina Ramst

Tradehouse annab 20 000 euro väärtuses  andekatele noorsportlastele mõeldud stipendiumit välja juba kolmandat aastat. Mullu pälvisid stipendiumi kergejõustiklased Rasmus Mägi ja Grit Šadeiko ning vehklejad Julia Beljajeva, Erika Kirpu ja Katrina Lehis.

Allikas: postimees.ee

Avaldatud: 28.oktoober kell 10:11