Karikaregati avapäeva ilmestasid mõnusad purjetamisolud

Juuso ja Henri Roihu (29er klass)
Foto autor: Riina Ramst

Juuso ja Henri Roihu (29er klass) Foto autor: Riina Ramst

Täna Roomassaares alanud EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karika etapil, Saaremaa karikavõistlustel said sportlased esimesed võistlussõidud läbida soodsas tuules ning päikesepaistes. Kokku 89 võistlejat stardib regatil ühtlasi Eesti meistrite välja selgitamiseks.

RS Feva klassis tänaste sõitudega juhtima neidude paatkond Mari-Ann Raud ja Johanna Poksi Tallinna Jahtklubist. Teist kohta hoiavad leedukad Simonas Jersovas ja Gabriele Petraityte ning kolmandat Madis Mik ja Martin Mik (TJK).

29er’il on avapäeva järgselt liidriteks Juuso ja Henri Roihu (TJK) Saaremaa Merispordi Seltsi poiste Kristo Õunapi ja Kevin Grassi ning Hardi Antoni ja Olle Saare (TJK) ees.

RS:X 8.5 m2 purjelauaklassis on juhtpositsioonil Rainer Kasekivi (Tallinna Purjelauakool). Teist asetust hoiab Keit Järve (SoloSailing/Sailracing Academy NYCS) ning kolmandat Betti Vainküla (TPLK/Team Extreme).

Noorte purjelaual Techno 293 on alla 15 aastaste seas hetkel esikohal Rasmus Pertelson (TPLK), kannul Gregor Schneider (TPLK) ja Oscar Naabel (TPLK). Alla 17 aastaste hulgas juhib Alfred Kalm (TPLK) Aarto Pihlapuu (TPLK) ja Roomet Riho Pungi (TPLK) ees.

Formula klassis on kindlalt parimana alustanud Martin Ervin (Team Extreme), järgnemas Toomas Mölder (Surfhouse) ja Erno Kaasik (Team Extreme).

Martin Ervin (Formula klass) Foto autor: Riina Ramst
Martin Ervin (Formula klass)
Foto autor: Riina Ramst

RS Feval võistleb 20 ja 29er’il 7 paatkonda. Techno 293 U15 klassis on 3 ja U17 klassis 5 võistlejat. RS:X 8.5 m2 klassis seilab 7 ja Formula klassis 20 surfarit.

Saaremaa karikavõistlused korraldab Saaremaa Merispordi Selts koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga. Laupäeval on sõidud planeeritud algusega kell 12 ning pühapäeval kell 11. Võistlusseeria jooksul plaanitakse Formula klassis pidada 15 ning ülejäänud klassides 8 võistlussõitu.

Regati kodulehekülg: http://www.saaremaamerispordiselts.ee/?page_id=1825

EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikas koosneb kokku kaheksast regatist noorte- ja olümpiaklassidele. Eesti Karikas algas 30. maist 1. juunini Roomassaares toimunud Saaremaa Merispordi Seltsi regatiga. Teine regatt purjetatakse 13.-15. juunil Pärnu Purjetamisnädala raames, ning kolmas samadel kuupäevadel Tallinnas Eesti Balti Karikal. Neljandaks regatiks olid samuti Tallinnas toimunud Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused 8.-10. augustil. Viies etapp, Saaremaa karikavõistlused peetakse 15.-17. augustil Roomassaares ning kuues, Tallinna Jahtklubi karikavõistlused 29.-31. augustil Lohusalus. Eelviimaseks osavõistluseks on 12.-14. septembril peetav Pärnu Sügisregatt ning viimaseks 26.-28. septembril aset leidev Tallinna Nädala regatt.

EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karika kodulehekülg: http://www.puri.ee/ejl-olumpiapurjetamise-eesti-karikas-2/
EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikas Facebook’is: https://www.facebook.com/purjetamine

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, NG Investeeringud, LTT ja Matek.
Eesti Purjelaualiidu suurtoetaja on Bacardi.

Avaldatud: 15.august kell 05:53