Kärdla Race on selleks korraks läbi

Tekst Kai Kallas, fotod Argo Nurs

Kärdla Race 2022 sai selleks korraks läbi. Kokku osales 152 noort sportlast kümnest jahtklubist üle Eesti. Võisteldi Optimist, Zoom 8 ja ILCA 6 paadiklassides. Esimesel päeval tervitas noori sportlasi merel päike ja mõõdukas maatuul, laupäeval olid purjetamisolud merel juba karmimad, tugev vihmasadu ja tuul panid sportlaste võimed tõsiselt proovile. Pühapäeval puhuvad põhjakaaretuuled olid keerutavad ja nõudsid sportlastelt hästi läbimõeldud otsuseid, et konkurentsis püsida.

Optimistklassi üldarvestuses tõestas oma paremust teiste ees Martin Rahnel Pärnu Jahtklubist, tema järel teisel kohal Willam Liiv ROPK-st, kolmandale kohale tuli Alexander Eberle Kalev Jahtklubist.

Zoom 8 üldarvestuses võitis esikoha Raul Ottesson Tallinn Jahtklubist, teine ja kolmas koht kuulusid tüdrukutele, Britta Maipuu Kalev Jahtklubist tuli hõbemedalile ja Mia Maria Lipsmäe Uku Kuusk Purjespordikoolist võttis poodiumil kolmanda medalikoha.

ILCA 6 üldarvestuses võitis esikoha Henry Rauniste ROPK-st, Pert Salundi Pärnu Jahtklubist saavutas teise koha ja Katariina Roihu Tallinn Jahtklubist tuli tublile kolmandale kohale.

Aitäh kõigile võistlejatele, treeneritele, kaasaelajatele ja  toetajatele!