Kärdla Cramo Race’i alustasid liidritena vennad Roihud, Paal ja Marvet ning Lilienthal ja Arge


Foto autor: Riina Ramst

Täna algasid Hiiumaal EJL Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja kahepaatide kolmanda etapi võistlussõidud. Viimasel ajal tujukat palet näidanud ilm oli täna purjetajate vastu sõbralik, pakkudes päikesepaistet ja mõnusat kiirusega 4-5 m/s puhunud tuult.

49er klassis finišeerisid kõigis kolmes sõidus esimestena Juuso ja Henri Roihu. Nende järel on platseerunud teiseks Tõnis Haavel ja Anna Maria Sepp ning kolmandad on 5 võistleva paadi seas Rufus Rytövaara ja Tobias Reiter.

Juuso Ja Henri Roihu Foto autor: Riina Ramst
Juuso Ja Henri Roihu
Foto autor: Riina Ramst

29er klassis said täna kaks sõiduvõitu ning on sellega 6 tiimi seas haaranud liidripositsiooni Karel Paal ja Thor Kaspar Marvet. Helen Pais ja Helen Ausman on teisel kohal ning kolmandana järgnevad neile Jorgen Kuivonen ja Maris Seersant.

Kaarel Paal ja Thor Kaspar Marvet Foto autor: Riina Ramst
Kaarel Paal ja Thor Kaspar Marvet
Foto autor: Riina Ramst

RS Feval olid samuti kahes sõidus kolmest kõigist konkurentidest üle Mia Marin Lilienthal ja Richard Marcus Arge, kes on 12 võistkonna hulgas esikohal Angeliina Maria Isabel Õunapi ja Lisbeth Taggu ning Romi Safini ja Britta Maipuu ees.

Mia Marin Lilienthal ja Richard Marcus Arge Foto autor: Riina Ramst
Mia Marin Lilienthal ja Richard Marcus Arge
Foto autor: Riina Ramst

Tulemused 1. päev RS Feva
Tulemused 1. päev 29er
Tulemused 1. päev 49er

Võistlusrada asub sadama lähistel ning võistlussõidud on pealtvaatajatele kaldalt hästi jälgitavad. Laupäeval ja pühapäeval algusega kell 14 toimuvaid finaalsõite kommenteerib huvilistele kaldal purjetaja Brigita Sepp.

Kärdla Cramo Race koosneb kõigile klassidele kahest eraldi peetavast etapist, millest esimene lõpeb laupäeval ning teine pühapäeval.
Esimese etapi kvalifikatsioonisõidud peetakse reedest laupäeva lõunani, kus esimesed kolm kvalifitseeruvad otse finaalsõitu ning neljanda kuni kümnenda koha purjetajad poolfinaalsõitu. Neljandaks finaalsõidus osalejaks on poolfinaalsõidu võitja. Etapi lõpptulemused esimesest kuni neljanda kohani selguvad finaalsõidus. Reede-laupäeva etapi poolfinaal- ja finaalsõidud toimuvad laupäeval algusega kell 14.
Pühapäeva etapi kvalifikatsioonisõidud peetakse pühapäeva hommikul ning poolfinaal- ja finaalsõidud pühapäeva pärastlõunal algusega kell 14.
Kärdla Cramo Race lõpptulemused arvestatakse, liites kokku reede-laupäeva etapi ning pühapäeva etapi lõppkohad.

Kärdla Cramo Race’i korraldab Jahtklubi Dago koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.
Kärdla etapi peasponsoriks on Cramo Estonia AS.

Purjetamise Eesti Meistrivõistlused koosnevad kokku kümnest regatist:
1) 31. mai – 2. juuni Saaremaa Merispordi Seltsi regatt (Roomassaare) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
2) 14.-16. juuni Pärnu Purjetamisnädal (Pärnu) – klassid Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er, F18
3) 14.-16. juuni Baltic Cup Estonia (Pärnu) – klassid Techno 293, RS:X, Formula, Foil
4) 12.-14. juuli Tallinn Race (Tallinn) – klassid RS Feva, 29er, 49er
5) 2.-4. august Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused (Tallinn) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard
6) 9.-11. august Kärdla Cramo Race (Kärdla) – klassid RS Feva, 29er, 49er
7) 30. august – 1. september Tallinna Jahtklubi karikavõistlused (Lohusalu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard
8) 6.-8. september Pirita Surf (Tallinn) – klassid Techno 293, RS:X, Formula, Foil
9) 13.-15. september Pärnu Sügisregatt (Pärnu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
10) 20.-22. september Tallinna Nädala regatt (Tallinn) – klassid Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er, F18, Techno 293, Formula, Foil

Purjetamise Eesti MV sarja koduleht ja tulemused
Purjetamise Eesti MV sarja Facebooki leht ja fotogaleriid

Eesti Jahtklubide Liit seisab igapäevaselt purjespordi ja huvimeresõidu arendamise eest Eestis. Tegutseme järjekindlalt selle nimel, et purjetamise harrastajate, tippsportlaste ja regattide arv Eestis kasvaks aasta aastalt. Liidu eesmärgiks on kaasa aidata meie purjesportlaste tippkonkurentsi jõudmisele rahvusvahelistel tiitlivõistlustel ja tuua Eestisse kõrgetasemelisi purjetamisvõistlusi. Meie unistus on, et juba lähiaastail saame Eestis võõrustada mõnd maailmaklassi purjetamisregatti, näiteks Purjetamise Maailma Karika finaali või isegi Volvo Ocean Race’i. Hoiame Eesti kui mere- ja purjetamisriigi mainet aus!

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Liviko, Strand, Postimees Grupp, Helly Hansen, Matek, LTT, Rakvere Lihatööstus, Tallegg, Premia ja Alfons Håkans.

Avaldatud: 09.august kell 06:04