Kalevi Jahtklubi MV-l peeti täna üks väga vaikse tuule sõit


Marjaliisa Umb ja Elise Umb Foto autor: Riina Ramst

EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karika osavõistluseks olevate ESS Kalev Jahtklubi meistrivõistluste teisel võistluspäeval olid tuuleolud ülimalt napid, lubades alles õhtupoolikul vaid ühe võistlussõidu läbi viia. Mitmes paadiklassis vahetusid ka liidrid.

Planeeritud kella 12 asemel oli päeva esimese võistlussõidu hoiatussignaal võimalik anda alles kella 18 paiku, kui hakkas puhuma küll nõrk, aga üsna stabiilne tuul.

470 klassis läksid juhtima õed Marjaliisa ja Elise Umb (Purjespordiselts Maru). Neile järgnevad Maria Veessaar ja Maiki Saaring (Tallinna Jahtklubi) ning Andres Rohtla ja Tõnis Haavel (ESS Kalev Jahtklubi).

Finnil jätkab liidrina Deniss Karpak (Karpak Sailing Team). Teist kohta hoiab Lauri Väinsalu (Rein Ottosoni Purjespordikool) ning kolmandat Harles Liiv (KJK).

Laser Standard klassis püsib seni peetud sõitude kokkuvõttes parimana Karl-Martin Rammo (ROPK/TJK) Kaarel Kruusmägi (Saaremaa Merispordi Selts) ja britt Alex Mills-Bartoni ees.

Henri Lepik (SMS) on tõusnud juhtpositsioonile Laser Radialil. Teist asetust hoiab Anne-Mari Luik (ROPK) ning kolmas on Liina Kolk (SMS).

F18 katamaraaniklassis on võtnud liidrikoha Uku Kuusk ja Aivar Soo (Haapsalu Jahtklubi), järgnemas Andres Laul ja Ain Roosma (SoloSailing/Sailracing Academy NYCS) ning Kevin Jakobson ja Stenver Sondla (SoloSailing/SRA NYCS).

Uku Kuusk ja Aivar Soo. Foto autor: Riina Ramst
Uku Kuusk ja Aivar Soo.
Foto autor: Riina Ramst

Laser Radial klassis võistleb 29, Laser Standardil 13, Finnil 5, 470-l 6 ning F18-l 14 sportlast.

ESS Kalev Jahtklubi meistrivõistlused korraldab ESS Kalev Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga. Pühapäeval on võistlussõidud planeeritud algusega kell 11.

EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikas koosneb kokku kaheksast regatist noorte- ja olümpiaklassidele. Eesti Karikas algas 30. maist 1. juunini Roomassaares toimunud Saaremaa Merispordi Seltsi regatiga. Teine regatt purjetati 13.-15. juunil Pärnu Purjetamisnädala raames, ning kolmas samadel kuupäevadel Tallinnas Eesti Balti Karikal. Neljandaks regatiks on samuti Tallinnas toimuvad Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused 8.-10. augustil. Viies etapp, Saaremaa karikavõistlused peetakse 15.-17. augustil Roomassaares ning kuues, Tallinna Jahtklubi karikavõistlused 29.-31. augustil Lohusalus. Eelviimaseks osavõistluseks on 12.-14. septembril peetav Pärnu Sügisregatt ning viimaseks 26.-28. septembril aset leidev Tallinna Nädala regatt.

EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karika kodulehekülg: http://www.puri.ee/ejl-olumpiapurjetamise-eesti-karikas-2/
EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikas Facebook’is: https://www.facebook.com/purjetamine

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, NG Investeeringud, LTT ja Matek.

Avaldatud: 09.august kell 07:37