Kahepaatide Volvo Euroopa meistrivõistluste teise päeva lõppedes Roihud 57. kohal


Volvo Euroopa meistrivõistlused 2019 Foto: Maria Veessaar

Weymouthis, Inglismaal peeti täna EMi teine võistluspäev. Eesti 49er klassi meeskond koosseisus Juuso ja Henri Roihu parandasid avapäeva tulemust enam kui kümne koha võrra ja on hetkel 57. kohal. 

49er klassis peeti täna kolm sõitu. Eesti paatkond kulges kogu päeva tõusvas joones – päeva esimene sõit lõpetati tulemusega 15, teises sõidus oldi 14. kohal ja kolmandas sõidus 12ndad. Lõpparvestuses on Henri ja Juuso Roihu tõusnud eilsega võrreldes enam kui kümme kohta ning lõpetasid tänase päeva 57. kohal.

“Täna oli palju parem päev kui eile. Tuul oli veel tugevam ning lained veel kõrgemad. Meie poiste üleasandeks oli hoida sõit võimalikult lihtsana ja keskenduda paadi liikumisele. Sellega said nad hästi hakkama ja sõidujoonis paranes olulisel määral,” kommenteeris Eesti Purjetamisakadeemia kahepaatide treener Maria Veessaar.

Võistlust on asunud juhtima eilse päeva teise kohaga lõpetanud meeskond Peter Burling ja Blair Duke Uus-Meremaalt. Täna toimunud kõik kolm sõitu lõpetasid austraallased esimesel positsioonil.

Volvo Euroopa meistrivõistlused 2019 kahepaatidele Weymouthis, Suurbritannias toimuvad 13.-19. maini.

Võistluse koduleht

Avaldatud: 14.mai kell 08:25