Kahepaatide karikaetapp Pärnu Purjetamisnädalal sai päikeselise lõpu


Markus Lilienthal ja Uko Tiidemann (RS Feva klass). Foto autor: Riina Ramst

Täna läbi saanud Pärnu Purjetamisnädala kahepaatide regatil selgitati kolmes klassis EJL Olümpiapurjetamise Eesti karikasarja avaetapi parimad.

Viimasel võistluspäeval valitses taas keerutav maatuul, mis päeva alguses puhus kiirusega 7-8 m/s, kuid hiljem vaikis mõnevõrra, kuni kiiruseni 4 m/s. Vihm purjetajaid täna õnneks ei kimbutanud ning Pärnu lahe kohal säras kaunis päike. Täna peeti kolm võistlussõitu, seega sai kolmepäevase seeria kestel kokku kirja kaheksa sõitu.

RS Feva klassis tulid esimeseks Markus Lilienthal ja Uko Tiidemann (Rein Ottosoni Purjespordikool). Poodiumi teisele astmele astuvad Madis ja Martin Mik (Tallinna Jahtklubi). Kolmanda tulemuse sõitsid välja Erik Iida ja Aleksander Mustasaar (ROPK). Tüdrukute arvestuses olid edukaimad Mari-Ann Raud ja Johanna Poksi (TJK), järgnemas Liis Annus ja Liisi-Mari Nurmetalo (ROPK) ning Helen Ausman ja Helen Pais (ESS Kalev Jahtklubi). Nooremate, alla 14 aastaste seas olid kõige tublimad Daniel ja Jaagup Rüütel (Saaremaa Merispordi Selts). Selles arvestuses said teise koha Mattias Andres Sooniste ja Karla Luhar (Pärnu Jahtklubi) ning kolmanda Veronika Kuvatova ja Reti Safin (Sailracing Academy NYCS).

Juuso ja Henri Roihu (29er klass). Foto autor: Riina Ramst
Juuso ja Henri Roihu (29er klass).
Foto autor: Riina Ramst

29er’il võitisid regati kogu võistluse kestel kindlate liidritena püsinud Juuso ja Henri Roihu (TJK). Kristo Õunap ja Kevin Grass (SMS) saavutasid teise koha. Kolmandad auhinnad teenisid välja Ardi ja Paul Bogdanov (TJK). Tüdrukutest olid parimad soomlannad Adele Tanhuanpää ja Sara Ehrnrooth Kristel Sigrid Tihamäe ja Enely Liepkalnsi (KJK) ning Marie Pihlase ja Maris Seersandi (TJK) ees.

Andres Laul ja Ain Roosma (F18 klass). Foto autor: Riina Ramst
Andres Laul ja Ain Roosma (F18 klass).
Foto autor: Riina Ramst

Katamaraanil F18 olid parimad Andres Laul ja Ain Roosma (SRA NYCS). Teise lõppkoha said Uku Kuusk ja Aivar Soo (Haapsalu Jahtklubi) ning kolmanda Johannes Ahun ja Erki Laur (SRA NYCS).

RS Feva klassis võistles 18, 29er klassis 8 ning F18 klassis 6 paatkonda.

Pärnu Purjetamisnädala regati korraldas Pärnu Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.

Regati kodulehekülg: http://www.jahtklubi.ee/et/voistlustekalender/voistlused-2010.html

EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikas koosneb kokku kaheksast regatist noorte- ja olümpiaklassidele. Eesti Karikas algas 30. maist 1. juunini Roomassaares toimunud Saaremaa Merispordi Seltsi regatiga. Teine regatt purjetati 13.-15. juunil Pärnu Purjetamisnädala raames, ning kolmas samadel kuupäevadel Tallinnas Eesti Balti Karikal. Neljandaks regatiks on samuti Tallinnas toimuvad Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused 8.-10. augustil. Viies etapp, Saaremaa karikavõistlused peetakse 15.-17. augustil Roomassaares ning kuues, Tallinna Jahtklubi karikavõistlused 29.-31. augustil Lohusalus. Eelviimaseks osavõistluseks on 12.-14. septembril peetav Pärnu Sügisregatt ning viimaseks 26.-28. septembril aset leidev Tallinna Nädala regatt.

EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karika kodulehekülg: http://www.puri.ee/ejl-olumpiapurjetamise-eesti-karikas-2/
EJL Olümpiapurjetamise Eesti Karikas Facebook’is: https://www.facebook.com/purjetamine

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, NG Investeeringud, LTT ja Matek.

Avaldatud: 15.juuni kell 02:55