Kahepaatide EMil Roihud täna oma üldseisu ei parandanud


Võistluste liidrid Peter Burling ja Blair Duke Uus-Meremaalt

Inglismaal, kahepaatide Volvo Euroopa meistrivõistlustel oli täna väga vähese tuulega ilm, mis nõudis purjetajatelt kõigi oskuste mängupanekut ja nutikust taktikalistes otsustes. Neis keerulistes oludes said väga hästi hakkama Peter Burling ja Blair Duke Uus-Meremaalt, kes tõusid tänasega 49er klassis liidrikohale. Eesti paatkonnal, Juuso ja Henri Roihul nii hästi ei läinud ning hetkel ollakse 58. kohal.

Eesti Purjetamisakadeemia kahepaatide treener Maria Veessaar: “Suhteliselt vaikne tuul puhus täna põhjast ehk kalda pealt. See olukord oli Roihude jaoks väga raskesti loetav. Poisid ei tabanud väga hästi tuule rütmi ja nii juhtuski, et üsna sageli oldi valel ajal vales kohas.”

49er klassi hõbegrupis purjetavad Juuso ja Henri Roihu pidasid täna kolm sõitu. Esimene sõit lõpetati kohal 25, teise sõidu tulemuseks on 28. koht ja kolmandas saadi kirja 29. koht. Üldarvestuses on vennad Roihud 16. peetud sõidu kokkuvõttes 58. kohal, mis on eilse päeva lõppseisuga võrreldes kolme koha võrra langust.

“Homseks on oodata veel tuulevaiksemat ilma, mis ilmselt tähendab, et meil tuleb veel keerulisem päev. Püüame sellega hakkama saada,” kommenteeris Veessaar.

Tänasest on liidrikohal taas Peter Burling ja Blair Duke Uus-Meremaalt, teisel kohal on eilsed esimesed, hispaanlased Diego Botin le Chever ja Iago Lopez Marra.

Võistluse koduleht

Avaldatud: 17.mai kell 06:56