Kahepaadid heitlesid Kärdlas Purjetamise Eesti Meistrivõistluste etapi võidu nimel


Foto autor: Riina Ramst

EJL Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja regati Kärdla Cramo Race täna peetud teine etapp kulges reede-laupäeva etapist oluliselt tugevama tuule oludes, lubades sportlastel nautida Tareste lahel korralikku purjede all kihutamist. Regati teise etapi võitjateks on 49er klassis Juuso ja Henri Roihu, 29er’il Kaarel Paal ja Thor Kaspar Marvet ning RS Feval Romi Safin ja Britta Maipuu. Võistluse üldkokkuvõttes kuulub Eesti Meistrivõistluste etapivõit samuti vendadele Roihudele, Paalile ja Marvetile ning Safinile ja Maipuule.

Kärdla Cramo Race’i teise etapi 49er klassi finaalsõidus startisid hommikul peetud kolme kvalifikatsioonisõidu järel vaid Juuso ja Henri Roihu ning Tõnis Haavel ja Anna Maria Sepp. Ülejäänud võistkondade jaoks läks tuul liiga tugevaks. Finaalsõidus olid taas parimad vennad Roihud, teisena lõpetasid sõidu ja seega ka etapi Haavel ja Sepp. Pühapäeva etapi kolmas koht kuulub kvalifikatsioonisõitude põhjal Rufus Rytövaarale ja Tobias Reiterile.
Kahe etapi kokkuvõttes on regati üldvõitjateks Juuso ja Henri Roihu Tõnis Haaveli ja Anna Maria Seppa ning väiksema taglasega 49erFX arvestuse parimate Rufus Rytövaara ja Tobias Reiteri ees.

Juuso ja Henri Roihu Foto autor: Riina Ramst
Juuso ja Henri Roihu
Foto autor: Riina Ramst

29er klassis kvalifitseerusid finaalsõitu otse Kaarel Paal ja Thor Kaspar Marvet, Helen Pais ja Helen Ausman ning Jorgen Kuivonen ja Maris Seersant. Poolfinaalsõidu parimatena liitusid nendega Katariina Roihu ja Tobias Reiter. Finaalsõidu võiduga võtsid ka teise etapi esikoha Paal ja Marvet, järgnemas Pais ja Ausman ning Roihu ja Reiter.
Kärdla Cramo Race’i üldvõitjad on selles klassis Kaarel Paal ja Thor Kaspar Marvet. Teiseks tulid parimad tüdrukud Helen Pais ja Helen Ausman ning kolmanda koha saavutasid Katariina Roihu ja Johanna Triinu Kažjava.

Kaarel Paal ja Thor Kaspar Marvet Foto autor: Riina Ramst
Kaarel Paal ja Thor Kaspar Marvet
Foto autor: Riina Ramst

RS Feva klassis said tänase etapi finaalsõidus startimise õiguse kvalifikatsiooni põhjal Romi Safin ja Britta Maipuu, Mia Marin Lilienthal ja Richard Marcus Arge ning Loreta Sults ja Hanna Viktoria Vaino. Poolfinaali võiduga asusid neile konkurentsi pakkuma Pert Salundi ja Karel Ratnik. Otsustava sõidu lõpetasid esimestena Safin ja Maipuu. Kohe nende järel finišeerisid Sults ja Vaino ning kolmanda etapitulemuse seilasid välja Salundi ja Ratnik.
Regati esimene koht kuulub nii üld- kui tüdrukute arvestuses Romi Safinile ja Britta Maipuule Mia Marin Lilienthali ja Richard Marcus Arge ning U14 arvestuse parimate Loreta Sultsi ja Hanna Viktoria Vaino ees.

Romi Safin ja Britta Maipuu Foto autor: Riina Ramst
Romi Safin ja Britta Maipuu
Foto autor: Riina Ramst

Kärdla Cramo Race tulemused RS Feva
Kärdla Cramo Race tulemused 29er
Kärdla Cramo Race tulemused 49er

Kärdla Cramo Race koosnes kõigile klassidele kahest eraldi peetud etapist, millest esimene lõppes laupäeval ning pühapäeval.
Esimese etapi kvalifikatsioonisõidud peeti reedest laupäeva lõunani, kus esimesed kolm kvalifitseerusid otse finaalsõitu ning neljanda kuni kümnenda koha purjetajad poolfinaalsõitu. Neljandaks finaalsõidus osalejaks oli poolfinaalsõidu võitja. Etapi lõpptulemused esimesest kuni neljanda kohani selgusid finaalsõidus. Reede-laupäeva etapi poolfinaal- ja finaalsõidud toimusid laupäeval algusega kell 14.
Pühapäeva etapi kvalifikatsioonisõidud peeti pühapäeva hommikul ning poolfinaal- ja finaalsõidud pühapäeva pärastlõunal algusega kell 14.
Kärdla Cramo Race lõpptulemused arvestati, liites kokku reede-laupäeva etapi ning pühapäeva etapi lõppkohad.

Kärdla Cramo Race’i korraldas Jahtklubi Dago koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.
Kärdla etapi peasponsoriks oli Cramo Estonia AS.

Purjetamise Eesti Meistrivõistlused koosnevad kokku kümnest regatist:
1) 31. mai – 2. juuni Saaremaa Merispordi Seltsi regatt (Roomassaare) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
2) 14.-16. juuni Pärnu Purjetamisnädal (Pärnu) – klassid Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er, F18
3) 14.-16. juuni Baltic Cup Estonia (Pärnu) – klassid Techno 293, RS:X, Formula, Foil
4) 12.-14. juuli Tallinn Race (Tallinn) – klassid RS Feva, 29er, 49er
5) 2.-4. august Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused (Tallinn) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard
6) 9.-11. august Kärdla Cramo Race (Kärdla) – klassid RS Feva, 29er, 49er
7) 30. august – 1. september Tallinna Jahtklubi karikavõistlused (Lohusalu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard
8) 6.-8. september Pirita Surf (Tallinn) – klassid Techno 293, RS:X, Formula, Foil
9) 13.-15. september Pärnu Sügisregatt (Pärnu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
10) 20.-22. september Tallinna Nädala regatt (Tallinn) – klassid Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er, F18, Techno 293, Formula, Foil

Eesti MV sarja koduleht ja tulemused
Eesti MV sarja Facebooki leht ja fotogaleriid

Eesti Jahtklubide Liit seisab igapäevaselt purjespordi ja huvimeresõidu arendamise eest Eestis. Tegutseme järjekindlalt selle nimel, et purjetamise harrastajate, tippsportlaste ja regattide arv Eestis kasvaks aasta aastalt. Liidu eesmärgiks on kaasa aidata meie purjesportlaste tippkonkurentsi jõudmisele rahvusvahelistel tiitlivõistlustel ja tuua Eestisse kõrgetasemelisi purjetamisvõistlusi. Meie unistus on, et juba lähiaastail saame Eestis võõrustada mõnd maailmaklassi purjetamisregatti, näiteks Purjetamise Maailma Karika finaali või isegi Volvo Ocean Race’i. Hoiame Eesti kui mere- ja purjetamisriigi mainet aus!

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Liviko, Strand, Postimees Grupp, Helly Hansen, Matek, LTT, Rakvere Lihatööstus, Tallegg, Premia ja Alfons Håkans.

Avaldatud: 11.august kell 05:50