Jaht Sugar 3 purjetas ORC Euroopa meistrivõistlustel hõbedale

Sugar 3 meeskond

Täna lõppesid ORC avamerepurjetamise Euroopa meistrivõistlused Capril, Itaalias. Eesti jahid Sugar 3 ja Katariina II seilasid edukalt ja lõpetasid regati vastavalt 2. ja 5. kohaga.

Laupäeval algasid ORC Euroopa meistrivõistlused pika avamere sõiduga mis startis Napolist. Seejärel purjetati kuus siselahel peetud rajasõitu.

Klassis C seilanud Ott Kikkase Sugar 3 lõpetas pika avamere sõidu teise kohaga ning võttis kuues rajasõidus kaks sõiduvõitu. Regati kokkuvõttes tuli Euroopa meistriks Vincenzo de Blasio jaht Scugnizza kolmepunktise vahega Sugar 3 ees. Sugar 3 sõitude seeria oli 2, 4, 4, 2, 1, 2, 1 ja meeskonda kuulusid Ott Kikkas, roolimees Sandro Montefusco, meeskonna liikmed Paolo Montefusco, Marjaliisa Umb, Karl-Robert Trink, Matteo Polli, Maurizio Loberto, Paolo Bucciarelli ja Siim Ots. Marjaliisa Umb edastas meeskonna nimel lühikese kommentaari: „nagu alati – võitsid need kes tegid vähem vigu”.

jaht Sugar 3

Klassis B purjetanud Aivar Tuulbergi jaht Katariina II saavutas kokkuvõttes tubli 5. koha. Pikas avamere sõidus lõpetas Katariina II 5. kohaga ning rajasõitudes lõpetas meeskond ühe 2. koha ja kahe 3. kohaga. Katariina II meeskonnas purjetasid Aivar Tuulberg, roolimees Karl-Hannes Tagu, Peter Saraskin, Kevin Grass, Henri Tauts, Jaan Akermann, Marco Bruno Bodini, Lorenzo Giacomo Bodini, Nicolo Sanfelici, Markus Iin ja August Luure.