Jääpurjetamise noorte ja juunioride MM-il juhivad eestlased


Rasmus Maalinn. Foto autor: Ott Kallas

DN klassi juunioride ja Ice-Optimist klassi maailmameistrivõistlustel Võrtsjärvel täna heades tingimustes peetud võistlussõitude tulemuste kokkuvõttes on Ice-Optimistil asunud regatti juhtima Daniel Rüütel ning DN-il Rasmus Maalinn.

Täna õnnestus meil mõlemas võistlusklassis pidada ära neli võistlussõitu. Keskeltläbi 25-28 cm paksuse jää pinnal olev märg lumi oli õnneks ära külmunud ning ka tuult oli igati soodsalt: 4-6 m/s. On lootust, et homme püsivad samasugused olud ja meil on plaanis pidada veel kolm sõitu nii Ice-Optimistile kui DN-ile ning õhtuks selguvadki juba värsked maailmameistrid,” sõnas Eesti Jääpurjetamise Liidu president Alari Akermann.

DN klassis võidutses kõigis neljas sõidus Pärnu Jahtklubi jääpurjetaja Rasmus Maalinn. Saaremaa Merispordi Seltsi jääpurjetaja Kevin Grass oli kolmes sõidus teine ja ühes kolmas ning asub esimese päeva järel teisel kohal. Kolmandal kohal on poolakas Pawel Roszkowski.

DN klassis on eestlastest osalemas veel Johanna Saareke (PJK), Joosep Laus (SMS), Karsten Holter (PJK), Melvin Aasav (TJK), Kristofer Ennok (PJK), Oskar Seeman (PJK), Johannes Puusepp (PJK), Eigo Helimets (JK MK), Rene Riim (SMS).

Ice-Optimist klassis juhib Saaremaa Merispordi Seltsi jääpurjetaja Daniel Rüütel, kes oli kahes sõidus teisel kohal, lisaks neljas ja viies. Teisel positsioonil lõpetas avapäeva Sten-Markus Andresson Tallinna Jahtklubist ja kolmas on Georg Paomees samuti Saaremaa klubist.

Ice-Optimistil on eestlastest osalemas lisaks Henri Paomees (SMS), Jakob Pruulmann (JK MK), Janno Puurits (JK MK), Kaur Oskar Volt (PJK), Anvar Sepp (PJK), Karla Luhar (PJK), Markus Kostabi (PJK), Keith Luur (PJK).

Ice-Optimistil stardib tiitlivõistlustel 31 ja DN-il 29 sportlast, nende hulgas vastavalt 11 ja 10 eestlast. Meie noortele pakuvad konkurentsi Läti, Leedu, Poola, Rootsi, Venemaa ja USA jääpurjetajad.

Ice-Optimist on noorte ühene jääpurjekaklass. Algselt Optiliu nime kandnud noorte jääpurjeka konstrueeris 1979. aastal Valdeko Säre. 2002. aastal kinnitati noorte jääpurjeka standard ja see nimetati Ice-Optimistiks. Ice-Optimisti purjepindala on 3,25 m2 ning kelgu pikkus 2,7 m. Kasutatakse Optimist klassi svertpaadi masti, poomi ja spriiti ning sarnast purje. Ice-Optimist klassi jääpurjekas on levinud nii Euroopas kui Põhja-Ameerikas.

DN on samuti ühene jääpurjekaklass. See sai alguse 1937. aastal Põhja-Ameerikas ning on praegu maailmas enim harrastatav jääpurjekaklass. DN-i purjepindala on 5,5 m2 ja kelgu pikkus 3,6 m. Jääpurjekas suudab arendada kiirust kuni 100 km/h.

Eesti jääpurjetajad on Ice-Optimist klassis tulnud kahel korral maailmameistriks (Rasmus Maalinn 2014, Keith Luur 2015) ja viiel korral Euroopa meistriks (Marjaliisa Umb 1999, Jaan Akermann 2002 ja 2003, Terje Lepik 2005, Rasmus Maalinn 2014) ning DN klassis viiel korral maailmameistriks (Argo Vooremaa 2004, Jaan Akermann 2008 ja 2009, Rando Randmaa 2010, Kevin Grass 2015) ja neljal korral Euroopa meistriks (Janno Hool 1999, Argo Vooremaa 2002, Jaan Akermann 2008, Rando Randmaa 2010), kuid rohkelt on tiitlivõistlustelt toodud koju ka hõbe- ja pronksmedaleid.

Võistluse kodulehekülg: http://idniyra.eu/

Tulemused/Results
DN
Ice-Opti

 

Avaldatud: 17.veebruar kell 01:50