Jääpurjetamise Läänemaa meistrivõistlused võitsid Monotüüp-XV klassis saarlased Ott ja Juhan Kolk


Foto autor: Jaak Nirgi
Roomassaares peeti möödunud nädalavahetusel jääpurjetamise Eesti karikavõistluse teine etapp ja Läänemaa MV, kus Monotüüp-XV klassis võidutsesid vennad Ott ja Juhan Kolk. DN klassis saavutas esimese koha lätlane Madar Alvikis ning DN juuniorite seas sai võidu Kevin Grass.

Monotüüp-XV klassis oli nädalavahetuse vältel võimalik pidada vaid üks võistlussõit, sest tagasihoidlikud külmakraadid ning nõrk tuul ei soosinud võistlusi. Ainukese peetud sõidu võitsid vennad Ott ja Juhan Kolk, kellele järgnesid eelmisel nädalavahetusel Saadjärvel kolmandaks jäänud Indrek Aavik ja Erki Riim. Kolmandana lõpetasid seekord Ants Haavel ja Sander Puppart.
Foto autor: Jaak Nirgi
Foto autor: Jaak Nirgi
DN klassis suudeti pühapäeval kokku sõita kaks võistlussõitu – mõlemas saavutas võidu lätlane Madar Alvikis. Tema kannul oli ka DN juunioride klassis võitnud saarlane Kevin Grass, kolmanda koha saavutas äsja Läänemaa aasta meessportlaseks valitud Vaiko Vooremaa.

DN juuniorite hulgas sõitis end esimeseks saarlane Kevin Grass, teise koha sõitis välja Tartu Jahtklubi Merikotkas esindaja Eigo Helimets ning kolmandaks jäi Saaremaa Merispordi Seltsist pärit Joosep Laus. Ice-Optimisti noorteklassis vähese tuule tõttu võistlussõite kahjuks teha ei olnud võimalik.
Võistlustel osales kokku 26 jääpurjetajat. Nendest 20 sõitsid DN võistlusklassis, kus peeti kokku 2 sõitu.  DN juuniorite grupis, kus sõideti samuti 2 sõitu, oli kokku 7 osalejat. Monotüüp XV klassis oli 6 paatkonda, kes said sõita ühe sõidu.
Kalendris järgmiseks võistluseks on Saaremaa Meistrivõistlused, mis peetakse plaani kohaselt 28-29 jaanuaril Saaremaal, kuid võistluste toimumise koht võib ilmast tulenevatel põhjustel muutuda.
Avaldatud: 16.jaanuar kell 09:41