Jääpurjetamise esimesel karikasarja etapil oli konkurents rahvusvaheline

Jääpurjetamise võistlushooaeg sai ametlikult avatud esimese karikasarja etapiga 7.-8.01 Võrtsjärvel. Ilmaolud olid võistlemiseks soodsad, külmakraade oli küll pisut rohkem kui oleks mugav, aga jääolud oli võistlusalal suurepärased. Kokku peeti igas klassis 10 võistlussõitu.
Väga head taset näitasid Pärnu jahtklubi noored jääpurjetajad, võttes Ice-Optimist paadiklassis kolmikvõidu, millest esimesed kaks kuulusid tütarlastele Laura Marii Taggule ja Leene Välistele, kolmanda koha saavutas Aron Poolma.
DN klassis oli konkurents tihe ja kõrgel tasemel, osalejaid oli tulnud Poolast, Lätist ja Soomest, kokku 41 sportlast.
DN üldarvestuses näitasid oma kindlat paremust Poola sportlased Tomasz Zakrzewski esimesel kohal (11 punkti) ja Lukasz Zakrzewski (13 punkti) teisel kohal.
Argo Vooremaa võitis DN klassis pronksmedali (26 punkti) olles sellega ainuke eestlane pjedestaalil. Argo sõnul olid olud väga hea ja esimene võistlus kulus nii enda kui paadi käima saamisele. Tulemusega jäi Argo siiski väga rahule ning ootab põnevusega juba järgmisi võistluseid.
DN Junior arvetsuses võidutses Eesti 2022 aasta parimaks jääpurjetajaks valitud Rasmus Maalinn, edestades klubikaaslast Andrias Seppa 11 punktiga, kolmas koht läks Hiiumaale Jorgen Kuivonenile.
Järgmine võistlus jääpurjetamise kalendris on Saaremaa MV, võistluse toimumise koht selgub nädala teises pooles.