Jaan Akermann saavutas EM-il 5. koha


Jaan Akermann. Foto autor: Ott Kallas

Võrtsjärvel peetud jääpurjetamise DN klassi Euroopa meistrivõistlustel saavutas Jaan Akermann 126 võistleja tugevas konkurentsis 5. koha. Esikümnesse mahtus meie sportlastest veel Vaiko Vooremaa, lõpetades regati 9. tulemusega.

EM-i võistlussõidud toimusid esmaspäeval ja kolmapäeval. Teisipäeval ja neljapäeval sai takistuseks tuulevaikus, tänasel viimasel plaanijärgsel võistluspäeval oli tuult küll piisavalt, kuid kalda lähedale tekkinud pragu muutis jäälemineku ebaturvaliseks ning võistlus otsustati lõppenuks lugeda.

Eestlastest tegi parima tulemuse Jaan Akermann (PJK), kes oma sooritusega väga rahule jäi: „5. koht täiskasvanute EM-il on minu seni parim jääpurjetamise tulemus. Olen käesolevaks hooajaks valmistudes täiendanud oma varustust Ameerika päritolu mastiga, mille abil on jääpurjeka häälestamine muutunud lihtsamaks ja paremini toimivaks. Eriti just kolmapäevaste raskete jääolude juures oli oluline Jüri Šaraškini nõuanne proovida teistsugust mastikanna asendit, mis töötas suurepäraselt. Väga raskel rajal pehme jää oludes olid vajalikud ka erilised uisud ning tahan avaldada suurt tänu Tiit Haagmale, kes laenas mulle võistluseks oma pehme jää uiske. Väga tänulik olen ühtlasi Jüri Šaraškinile, kes samuti mulle pehme jää spetsiaaluiske laenas ning on mind jääpurjetamises viimastel aastatel mentorina palju aidanud.“

Varasematel aastatel mitmel korral Euroopa meistriks tulnud Vaiko Vooremaa (KJK) sai keerulistes tingimustes seekord 9. koha.

Vaiko Vooremaa Foto: Ott Kallas / EJL
Vaiko Vooremaa
Foto: Ott Kallas / EJL

Tänavu juunioride maailmameistriks tulnud Kevin Grass (SMS) tuli 24. kohale. „Huvitav oli sõita kuldfliidis, kus on palju trügimist ja askeldamist ning peab olema tähelepanelik, et kellegagi kokku ei põrkaks,“ sõnas EM-il täiskasvanute seltskonnas tulevikuks häid kogemusi omandanud Grass.

Kevin Grass foto: Ott Kallas / EJL
Kevin Grass Foto: Ott Kallas / EJL

Kuldfliidis võistles ka Hardi Laurits (JK MK), kes sai 32. koha.

Finaalid hõbegrupis seilanutest lõpetas Rene Riim (SMS) regati üldkokkuvõttes 57., Marek Lentsius (JK MK) 60., Jürgen Kukk (JK MK) 66., Karl-Robert Trink (PJK) 82. ja Valdo Pärtel (HJK) 84. tulemusega.

Pronkslaevastikus võistelnutest on Rasmus Maalinna (PJK) saagiks 87. ja Toivo Aardemaal (HJK) 94. koht.

Euroopa meistriks tuli suure eduga poolakas Karol Jablonski kaasmaalase Michal Burczynski ja lätlase Madars Alvikise ees.

Eesti Purjetamiskoondist toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Matek, LTT ja NG Investeeringud.

Võistluse kodulehekülg: http://idniyra.eu/
Tulemused:
kuldlaevastik: http://www.puri.ee/media/DN-European-Championship-2015-tulemused-kuldlaevastik.pdf
hõbelaevastik: http://www.puri.ee/media/DN-European-Championship-2015-tulemused-h%C3%B5belaevastik.pdf
pronkslaevastik: http://www.puri.ee/media/DN-European-Championship-2015-tulemused-pronkslaevastik.pdf

Avaldatud: 06.märts kell 04:00