IX Tilgu purjeregatt

Optimistid stardis. Foto: Heiki Laan

Rohkem kui 100 osalejat tegid nädalavahetuse üheks suurimaks purjetamissündmuseks Eestis IX Tilgu Regati. Tilgu sadam on viimaste aastate investeeringute toel üha enam populaarsust võitmas. Nagu näha, peetakse Tilgus täna juba suurregatte, kusjuures asukohal on potentsiaali veelgi enamaks. Kohaliku kogukonna toel kasvab ka Harku valla laste osakaal regattidel iga aastaga.

IX Tilgu regatt oli avatud neljale võistlusklassile – Optimistid, Zoom8, Laser 4,7 ja Laser Radiali klassi paadid. Kahepäevane võistlusprogramm toimis täies mahus. Kaheksa sõitu kõigis klassides peeti pea ideaalsetes purjetamistingimustes. Tuuletugevus laupäeval 5-6 m/s. Pühapäev lõppes juba päris tugevas, kuni 12 m/s tuules.

Ott Richard Hääl

Kõige suurema osavõtjaskonnaga oli Optimist klass – 56 purjekat. Optimistidest saavutas esikoha Ott Richard Hääl (HSS). Teise koha saavutas Kaur Vesberg (SMS) ja kolmanda Martin Rahnel (PJK). Harku valla karika võitis optimist klassis Joosep Iljas (TSJK), teine oli Tormi Rebane (UKP) ja kolmas Karl Iljas (TSJK).

Raul Ottesson

Zoom8 klassis võitis esikoha Raul Ottesson (TJK). Teine oli Artur Ader (SMS) ja kolmas Erik Tallinn (TJK). Harku valla karika võitis Kristina Haavandi (TJK). Teise koha saavutas Katarina Haavandi (TJK) ja kolmanda Maari Mars (TSJK).

Remy Tupits

Laser 4,7 seas võitis esikoha Remy Tupits (TJK). Teiseks tuli Liise Väliste (PJK) ja kolmandaks Olger Hannes Mets (SMS).

Tristan Šaraškin

Regati kõige suuremad paadid olid Laser Radialid. Siin võitis esikoha Tristan Šaraškin (KJK). Teise koha võitis Georg Erik Ristal (ROPK) ja kolmanda Robin Juul (TJK).

IX Tilgu Regati tulemused:

Tilgu Regatti 2021 toetasid: Harju elekter, Harku vald, ŠKODA Tallinn, Hawaiian Tropic ja Autodisain.

Avaldatud: 20.juuli kell 02:29