ISAF-i Aasta Purjetajateks valiti Sarah Ayton ning Peter Burling ja Blair Tuke

ISAF ROLEX SAILOR OF THE YEAR TROPHY AT THE ISAF ANNUAL CONFERENCE IN SANYA, CHINA
Aasta Purjetaja auhind. Foto: ISAF

Eile õhtul Hiinas Sanyas toimunud Rahvusvahelise Purjetamisliidu (ISAF) Aasta Purjetaja galal anti kahekümne esimest korda üle Aasta Nais- ning Meespurjetaja auhinnad, mille tänavu pälvisid Sarah Ayton Suurbritanniast ning Peter Burling ja Blair Tuke Uus-Meremaalt.

Naiste kategoorias läks tiitel kahekordsele olümpiavõitjale klassis Yngling (aastatel 2004 ja 2008) ning seni ainsa naisena Extreme Sailing Series võistlussarjas osalenud britt Sarah Aytonile.

„Minu jaoks tähendab Rolex Aasta Naispurjetaja auhinna võitmine väga palju. Olen tõeliselt liigutatud ja uhke. Loodan ka edaspidi olla inspiratsiooniks naistele, lastele ja teistele, kes naudivad spordiala, mida me väga armastame,“ sõnas Ayton.

Sarah Ayton. Foto: ISAF
Sarah Ayton.
Foto: ISAF

Aasta Meespurjetaja tiitlid said klassis 49er 2016 Rio de Janeiro Olümpiale pürgivad andekad uus-meremaalased Peter Burling ja Blair Tuke. Meeskond on domineerinud purjetamisareenil kogu eelneva aasta, võites ISAF Maailma Karika regatte, eel-olümpia ning Trofeo Princesa Sofia regati ning osaledes paralleelselt ka America’s Cup World Series sarjas Emirates Team New Zealand koosseisus.

Selle auhinna võitmine on meile väga suur au. Me ei purjeta ega võistle auhindade võitmise nimel, kuid on ülimalt meeldiv pälvida tunnustust panustatud töö eest. Oleme võidu üle tõeliselt uhked. Kõik nominendid on sel aastal meie spordialal imetlusväärseid tegusid teinud, eriti Volvo Ocean Race’i võitnud Ian Walker. Oleme terve aasta kõvasti tööd teinud ning saavutanud häid tulemusi mitte ainult 49er klassis vaid ka teistel paatidel, millega sõidame. Vaatame tulevikku, keskendume Olümpiale ja seejärel juba Ameerika Karika taas Uus-Meremaale toomisele,“ lausus hetkel Buenos Aireses 49er klassi maailmameistrivõistlusteks valmistuva võistkonna liige Tuke.

ISAF Rolex World Sailor of the Year auhinna võitjad selguvad ISAF-i liikmeteks olevate rahvuslike purjetamise alaliitude hulgas läbi viidava hääletuse tulemusel, millele eelneb nominentide esitamise voor. Aasta Nais- ja Meespurjetaja tiitli võis pälvida nii üksikisik kui paatkond, kelle saavutusi septembrist 2014 kuni septembrini 2015 kestnud kvalifitseerumisperioodi jooksul peeti kõige silmapaistvamaks. Auhinda on antud välja alates 1994. aastast ning võitjaid on olnud nii olümpiaklassi- kui kiiljahipurjetajate, soolo-ookeanipurjetajate, üle Atlandi ookeani sõidus maailmarekordi sooritanute, matšpurjetajate, America’s Cup’il osalenute kui purjelaudurite seast.

2015. aastal olid nominentideks naiste hulgas lisaks Aytonile ainsat tänavusel Volvo Ocean Race’il osalenud vaid naistest koosnevat paatkonda Team SCA juhtinud Sam Davies Suurbritanniast, valitsev Formula Kite maailma- ja Euroopa meister Elena Kalinina Venemaalt, tänavune naiste Match Race maailmameister Lotte Meldgaard Pedersen Taanist ja mullune RS:X klassi naiste maailmameister Charline Picon Prantsusmaalt. Meeste seas sisaldas nominentide nimekiri peale Blairi ja Tuke’i veel Route du Rhum üle-Atlandi võidusõidu võitnud Loick Peyroni Prantsusmaalt, valitsevat Finn klassi maailmameistrit Giles Scotti Suurbritanniast, Abu Dhabi Ocean Racing tiimi juhina Volvo Ocean Race’i võitnud Ian Walkerit Suurbritanniast ja tänavu viiendat korda Match Race maailmameistriks tulnud Ian Williamsit Suurbritanniast.

Allikas: ISAF

ISAF Rolex World Sailor of the Year kodulehekülg: http://www.sailing.org/worldsailor/

Avaldatud: 11.november kell 12:16