Ingrid Puusta võitis Hispaania uusaastaregati

Ingrid Puusta.
Foto autor: Jaime de Pablos

Ingrid Puusta. Foto autor: Jaime de Pablos

New Year’s Race – Bay of Cadiz peeti 27.-31. detsembril Hispaanias El Puerto de Santa Marias. Talvise purjelaua treeninglaagri raames osales võistlusel ka kaheksaliikmeline Eesti RS:X klassi tiim.

Võistlus oli väga pingeline, ilmatingimused jahedad ja tuuleolud võistlusnädalal väga muutlikud – oli nii tuulevaikust kui tormituuli.

Kõige paremini kohanes muutlike oludega Ingrid Puusta (Noblessneri Jahtklubi), kes väga stabiilse seeria, sealhulgas nelja sõiduvõiduga, tuli uusaastaregati võitjaks naiste arvestuses. Betti Vainküla (Tallinna Purjelauakool/Team Extreme) saavutas 8. koha. Brigita Viilop (TPLK) lõpetas 10. kohaga ja Triine Elisa Allik (TPLK) sai oma esimesel RS:X võistlusel 12. koha. Naiste arvestuses osales kokku 13 võistlejat.

Meeste arvestuses võitis Oleksander Tugaryev Ukrainast. Parim eestlane oli Johannes Ahun (NYCS), kellele kuulub kokkuvõttes 5. koht. Esimest aastat meeste konkurentsis võistlev Rainer Kasekivi (TPLK) saavutas tubli 9. koha. Meeste konkurentsis osales 14 võistlejat.

Noorte arvestuses domineerisid hispaanlased, võitis Angel Granda Roque. Meie parim oli Tallinna Purjelauakooli kasvandik Marcus Pertelson, kes vahepeal asus isegi kolmandal positsioonil, kuid mõne talle ebasobiva vaikse tuule sõiduga lõpetas kokkuvõttes 7. kohal. Rasmus Pertelson (TPLK), kes samuti osales oma esimesel RS:X klassi võistlusel, lõpetas väga tublil 12. kohal. Brigita Viilop oli noorte arvestuses 18nes ja Triine Elisa Alling 20nes. Kokku osales võistlusel 23 noort surfarit.

Tulemused: RS:X naisedRS:X mehedRS:X noored.
Võistluse koduleht: http://nyrace.blogspot.com.es/
Fotod – autor Jaime de Pablos
Võistluse Facebooki leht
Ingrid Puusta on the road to Rio 2016 Facebooki leht
Team Extreme Facebooki grupp

Avaldatud: 06.jaanuar kell 04:43