Ingrid Puusta tõusis maailma edetabelis 11. kohale


Ingrid Puusta. Foto autor: Matthew Rickard

Rahvusvahelise Purjetamisliidu maailma edetabelis mahuvad Eesti sportlastest kahekümne parima sekka hetkel RS:X klassis 11. olev Ingrid Puusta ja Laser Standardil 14. kohal paiknev Karl-Martin Rammo. Deniss Karpak on Finnil 21. kohal.

Naiste RS:X purjelauaklassis on Ingrid Puusta (NYCS) kerkinud oma seni kõrgeimale 11. reale. Esikohal on Bryony Shaw Suurbritanniast.

Laser Standardil on Karl-Martin Rammo (ROPK/TJK) üleilmses paremusjärjestuses 14. kohal. Esimene on Austraalia purjetaja Matthew Wearn.

Deniss Karpak (KST) on Finn klassi uues edetabelis 21. positsioonil ning Lauri Väinsalu (ROPK/TREV2) 52. kohal. Juhib Josh Junior Uus-Meremaalt.

Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp (ROPK/TJK) paiknevad 49erFX klassis endale seni parimal 42. positsioonil. Esikohal troonivad brasiillannad Martine Soffiatti Grael ja Kahena Kunze.

Marjaliisa ja Elise Umb (PSS Maru) on naiste 470 klassis edetabeli 43. real. Jo Aleh ja Polly Powrie Uus-Meremaalt.

Laser Radial klassis asetseb Anna Pohlak (TJK) 63. kohal. Edetabeli tipus on belglanna Evi Van Acker.

Lohesurfi Formula Kite meeste klassis on eestlastest Ranno Rumm (KTE) 33., Madis Kallas (KTE) 41. ja Dmitri Kovalchuk 99. positsioonil, esikohal aga poolakas Blazej Ozog.

Maailma edetabel järjestab purjetajad nende viimase 12 kuu jooksul saavutatud parimate võistlustulemuste põhjal. Regatil kogutud punktisumma sõltub kolmest tegurist: võistluse reiting, võistlejate arv regatil ning sportlase tulemus võistlusel. Punkte on võimalik saada Grade’i omavatel regattidel võisteldes. Edetabeli esinumber on kõrgeima punktide arvuga sportlane kuue regati lõikes.

Maailma edetabel: http://www.sailing.org/rankings/

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT, Matek, Eesti Loots ja Planestar.

Avaldatud: 03.mai kell 08:53