Ingrid Puusta sai EUROSAF Meistrite Karikal 12. koha


Ingrid Puusta. Foto autor: Riina Ramst

Hispaanias Palmal toimuval EUROSAF Meistrite Karika etapil, 47. Trofeo S.A.R. Princesa Sofia regatil sai täna läbi avaseeria. Meie purjetajad seekord homme toimuvasse medalisõitu ei pääsenud – Ingrid Puusta lõpetas võistluse 12., Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp 21. ning Marjaliisa ja Elise Umb 25. kohaga. Hõbefliidis võistelnutest on Anna Pohlaku lõpptulemuseks 72. ja Rainer Kasekivil 81. koht.

Naiste RS:X klassi kuldgrupis sai Ingrid Puusta (NYCS) viimastes finaalsõitudes 11. ja 9. resultaadi ning regati kokkuvõttes kuulub talle 12. koht. Medalisõidu eel on liidriks venelanna Olga Maslivets.

Marjaliisa ja Elise Umb (PSS Maru) lõpetasid naiste 470 klassis finaalid 21. ja 24. resultaadiga ning võistluse lõpptulemuseks on õdede paatkonnal 25. koht. Enne homset otsustavat medalisõitu juhivad brasiillannad Fernanda Oliveira ja Ana Barbachan.

49erFX klassis said Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp (ROPK/TJK) täna 18., 10. ja 20. sõidutulemuse ning lõpetavad EUROSAF Meistrite Karika etapi 21. kohaga. Medalisõitu lähevad liidritena hollandlannad Annemiek Bekkering ja Annette Duetz.

Laser Radial klassis võistelnud Anna Pohlak (TJK) täna ei startinud ning sai regati kokkuvõttes 72. koha. Homse otsustava sõidu eel juhib soomlanna Tuula Tenkanen.

Rainer Kasekivi (TPLK) lõpetas oma seeria 35. tulemusega ning kogu võistluse 81. kohaga. Medalisõidu eel on esikohal britt Tom Squires.

Võistlus lõppeb homme, mil avaseeria põhjal selgunud iga klassi 10 parimat purjetavad medalisõidus.

Trofeo S.A.R. Princesa Sofia regatt oli Euroopa purjetajatele ühtlasi viimaseks võimaluseks kvalifitseerida oma riik augustis toimuvale Rio de Janeiro olümpiaregatile. Eesti sportlased seekord paraku olümpiapääsmeni ei jõudnud. Juba varasemalt on meile olümpiapileti kätte võidelnud Ingrid Puusta naiste RS:X-il, Karl-Martin Rammo Laser Standardil ja Deniss Karpak Finnil.

Regati kodulehekülg ja tulemused: http://www.trofeoprincesasofia.org/en/default/races/race

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT, Matek, Eesti Loots ja Planestar.

Avaldatud: 01.aprill kell 07:48