Ingrid Puusta saavutas RS:X klassi EM-il 13. koha


Ingrid Puusta Foto autor: Joao Costa Ferreira - Osga_photo

Portugalis Vilamouras toimunud olümpiapurjelaua RS:X Euroopa meistrivõistlustel sai Ingrid Puusta viie päeva jooksul peetud kümne sõidu kokkuvõttes 13. koha.

Puusta kontole kogunesid BFD (diskvalifitseerimine), 11., 11., 9., 13., 11., 16., 11., 14. ja 17. sõidutulemus ning halvima sõidu mahaviske järel kokku 113 punkti.

“Üle pika aja võistelda RS:X-i tiitlivõistlusel oli hoopis midagi muud kui iQFOiL-iga. On tunda, et RS:X on siiski veel palju füüsilisem klass ning siin olid kohal põhimõtteliselt ainult need sõitjad, kes lähevad Olümpiale ning nende tiimikaaslased.
Kolmandal võistluspäeval ei saanud ma fookust tööle ning sellel päeval sai palju punkte kogutud. Kahjuks eile ei toimunud sõite, kuna tuul oli liiga vaikne ning keerutas. Täna saime kirja ühe sõidu tugevamas tuules, kus lõpuks sain ka hea stardi, millega olen terve nädala võidelnud. Üleüldiselt olen rahul mõningate elementidega, mille kallal oleme viimased kolm nädalat tööd teinud. Hea treeningvõistlus, mille pealt edasi treenida,” võttis Puusta EM-i kokku.

Euroopa meistriks tuli prantslanna Charline Picon Iisraeli purjelauduri Katy Spychakovi ja poolatari Zofia Noceti Klepacka ees. EM-il võistles 31 naist.

Võistluse kodulehekülg

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Liviko, Strand, Alfons Håkans ja Jakari Marine/Garmin.

Avaldatud: 28.november kell 07:35