Ingrid Puusta saavutas RS:X EM-il 16. koha


Ingrid Puusta, klass RS:X naised. Foto autor: Riina Ramst

Sitsiilia saarel Palermos peetud purjelauaklassi RS:X Euroopa meistrivõistlustel tuli Ingrid Puusta 16. kohale.

Kokku peeti kvalifikatsiooni- ja finaalseeria kestel üheksa võistlussõitu. Ingrid Puusta (NYCS) kogus oma tulemuste seeriaks 9, 6, 12, 13, 8, 15, 15, 17 ja 12 ning lõpetas tiitlivõistlused kokkuvõttes 16. kohaga. Betti Vainküla (TE) sai 48. koha. Naiste Euroopa meistri tiitli võitis britt Bryony Shaw poolataride Malgorzata Bialecka ja Zofia Noceti-Klepacka ees.

Meeste seas sai Marcus Pertelson (TPLK) 77. ja Rainer Kasekivi (TPLK) 78. koha. Värske Euroopa meister on poolakas Pawel Tarnowski, hõbedale surfas end hollandlane Dorian van Rijsselberge ja pronksi sai prantslane Louis Giard.

Juunioridest tuli Brigita Viilop (TPLK) tüdrukute seas 27ndaks ning Rasmus Pertelson (TPLK) poiste hulgas 67ndaks. Neidude EM-i esikolmiku moodustavad iisraellannad Noy Drihan, Shai Blank ja Katy Spychakov ning noormeestest astusid poodiumile hollandlane Sil Hoekstra, iisraellane Yoav Omer ja itaallane Carlo Ciabatti.

Regati kodulehekülg ja tulemused: http://www.rsxclass.com/europeans2015/

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT, Matek ja Planestar.

Avaldatud: 27.juuni kell 07:38