Ingrid Puusta saavutas Eel-Olümpial 7nda koha, Karl-Martin Rammo tuli 16ndaks

Ingrid Puusta. Foto autor: Matthew Rickard

RS:X naiste klass lõpetas eile Rio de Janeiros toimunud Eel-Olümpia regati medalisõiduga, kus 6. tulemuse teinud Ingrid Puusta sai lõppkokkuvõttes 7. koha. Medalisõitu mitte pääsenud Karl-Martin Rammole on regati resultaadiks Laser Standard klassi 16. koht.

Ilusa regati teinud teinud Ingrid Puustale (NYCS) jäi veelgi parema lõpptulemuse saavutamine seekord pidama hoopis väikese korradusliku detaili taha: „Sain medalisõidu skoori kuus ekstra punkti, kuna oleksin pidanud mõõtmise jaoks kolm tundi enne sõitu kohal olema, mida paraku juhendis kirjas ei olnud ja teadmatusest jäin tund aega hiljaks. Sellest on kahju, kuna medalisõidu 6. koha põhjal oleksin muidu kokkuvõttes tulnud viiendaks.“

RS:X naiste klassis võitis Eel-Olümpia prantslanna Charline Picon poolatari Malgorzata Bialecka ja hispaanlanna Blanca Manchoni ees.

Karl-Martin Rammo. Foto autor: Riina Ramst
Karl-Martin Rammo.
Foto autor: Riina Ramst

Laser Standard klassis lõppes eile avaseeria, mille tulemuste alusel selgusid kümme parimat purjetajat, kes võistlevad täna medalisõidus. Karl-Martin Rammo (ROPK/TJK) positsiooniks kujunes avaseeria kokkuvõttes 16. koht, mis seega jääbki talle regati lõpptulemuseks.

Esimeses sõidus sain korralikus 5-6 m/s puhunud tuules hea stardi ning tegin ka päris enam-vähem krüssu, kuid ülemise märgi läheduses jäin veidi tobedalt karpi ja üles jõudes olin vaid natuke kõrgemal kui 20. positsioonil. Allatuules üritasin kaotatud maad tagasi teha, kuid žürii arvas, et vahest veidi liiga agressiivselt, sain kollase lipu. Sealt enam tagasiteed suures plaanis polnud, sest vahed olid metsikud ja paremat 24. kohast ei suutnud.
Teises sõidus sain kehvemapoolse stardi, kuid leidsin kiiruse üles ja õnneks töötas ka minu genereeritud plaan, mis tähendas, et üles märki jõudsin neljandana. Allatuules olin paraku aeglane ja andsin alla märki jõudmise ajaks päris palju kohti ära, olin umbes kaheksas. Teises krüssus mängis kogu juhtgrupp konservatiivset mängu, hoides keskele ja üritades vaikivas õhtuses tuules riske madalal hoida. Mina, kes olin tolleks hetkeks neist 30 meetrit maha jäänud, nägin aga, et neil on tuulega väga kitsas ja jätkasin hoopis raja paremasse serva, kuni tuuleiil minuni jõudis ja sain kogu pundist mööda. Tõusin hetkeks juhtima, kuid ülemise märgi võtsin siiski teisena. Allatuulega andsin jälle veidi koht ära, finišis olin neljas,“ andis Rammo oma viimasest võistluspäevast ülevaate.

Laseri medalisõitu läheb täna liidrina itaallane Francesco Marrai.

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, NG Investeeringud, LTT ja Matek.

Avaldatud: 21.august kell 09:43