Ingrid Puusta oli Weymouthi MK etapil kuues

Ingrid Puusta. Foto autor: Riina Ramst

ISAF Purjetamise Maailma Karika Weymouthi ja Portlandi etapil Suurbritannias purjetas Ingrid Puusta tänases medalisõidus 5. kohale.

Täna purjetati Weymouthi siselahel medalisõidud vaikses põhjatuules.

Ingrid Puusta (NYCS) finišeeris naiste RS:X klassi medalisõidus viiendana ja saavutas kokkuvõttes oma purjelauakarjääri seni parima 6. koha. Ingrid võttis regati kokku sõnadega „Täna purjetasin tõeliselt põnevas medalisõidus, kus finišeerusin napilt austraallanna ees, siiski mitte piisavalt kaugel et teda kokkuvõttes edestada kus jäin ühe punkti kaugusele. Suurepärane regatt minu jaoks.”
Esikoha võitis itaallanna Flavia Tartaglini britt Bryony Shaw ja soomlanna Tuuli Petäjä-Sireni ees. Medalisõitu liidrina läinud britt Isobel Hamilton tegi raja läbimisel vea ja diskvalifitseerimine jättis ta kokkuvõttes neljandaks.

Laser Standard klassis lõpetas Karl-Martin Rammo (ROPK/TJK) regati 11. kohaga. Rammo kommenteeris regatti järgmiselt: „Järjekordne regatt, järjekordne 11. koht! Ma ei tea, kas ma olen selle koha külge naelutatud, aga nii ta igal juhul on, et kolmandat võistlust järjest olen esimesena medal race-ist väljas. Kõik alati põevad seda 11ndat kohta, kuid pean tunnistama, et ma võtan seda lihtsalt osana pikemast protsessist, küll ma tõeliselt vajalikel hetkedel selle künnise jälle ka ületan.
Regati võitis sakslane Philip Buhl austraallase Matthew Wearni ja horvaat Tonci Stipanovisi ees.

ISAF MK Weymouthi ja Portlandi etapil osaleb kõigis olümpia-, paraolümpia- ja lohesurfiklassides kokku 499 purjetajat 49 riigist. Etapile pääsesid kutse alusel osalema klasside 30 parimat vastavalt 27. aprillil 2015 avaldatud purjetamise maailma edetabelile, lisaks oli võimalik osalema kvalifitseeruda 26.-30. mail Hollandis Medemblikis toimunud Delta Lloyd regatil.

MK Weymouthi ja Portlandi etapp kestis tänaseni, mil eelsõitude tulemuste põhjal selgunud iga klassi kümme parimat purjetasid medalisõidus.

ISAF Purjetamise Maailma Karikas
ISAF Purjetamise Maailma Karikas on igal aastal toimuv kõrgetasemeline võistlusseeria olümpiapurjetamises.
ISAF Purjetamise Maailma Karikas koosneb viiest etapist ja ühest finaalregatist. ISAF MK etappide toimumise ajad: