Ingrid Puusta lõpetas RS:X EM-i tubli 6. kohaga

Ingrid Puusta. Foto autor: Robert Hajduk

RS:X purjelaua täiskasvanute ja juunioride Euroopa meistrivõistlustel Helsinkis toimusid täna viimased võistlussõidud. Meie parim purjelaudur Ingrid Puusta oli medalisõidus kolmas ja saavutas Euroopa meistrivõistlustel 6. koha.

Tänane võistluspäev algas kena 5-6 m/s tuulega, kuid merele saabunud udu sundis purjetajad tagasi kaldale. Paari tunni möödudes udu haihtus ja merel saadi kõik plaanitud sõidud ära pidada.

Ingrid Puusta (NYCS) lõpetas esikümnele peetud medalisõidu tubli kolmandana ning säilitas üldkokkuvõttes 7. koha ja Euroopa meistrivõistluste arvestuses 6. koha. Betti Vainküla (TPLK/TE) lõpetas finaalsõidu 42na ning lõpetas regati üldkokkuvõttes 45. positsioonil ja Euroopa meistrivõistluste arvestuses 40na. Keit Järve (NYCS) sai täna 46. resultaadi ning lõpetas regati 49. asetusega, Euroopa meistrivõistluste arvestuses 43. kohaga. Euroopa meistriks krooniti prantslanna Charline Picon poolatar Zofia Noceti-Klepacka ja venelanna Stefania Elfutina ees.

Marcus Pertelson (TPLK) lõpetas regati meeste RS:X üldkokkuvõttes 63. kohaga. RS:X Euroopa meistriks purjetas prantslane Thomas Goyard, teiseks tuli britt Kieran Holmes-Martin ja kolmandaks poolakas Pawel Tarnowski.

RS:X noorte klassis lõpetasid meie poisid järgmiste tulemustega:
56. Roomet Riho Pung (TPLK)
59. Alfred Kalm (TPLK)
60. Aarto Pihlapuu (TPLK)
62. Rasmus Pertelson (TPLK)
RS:X noorte Euroopa meistriks tõusis prantslane Titouan Le Bosq, teiseks tuli iisraellane Tal Zadok ja kolmandaks hollandlane Sil Hoekstra.

EM lõppes laupäeval, mil avaseeria tulemuste põhjal selgunud iga klassi kümme parimat purjetasid medalisõidus ning ülejäänud purjelaudurid seilasid viimases finaalsõidus.

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT, Matek, Eesti Loots ja Planestar. Meie sportlaste osalemist EM-il toetab Eesti Purjelaualiit.

Avaldatud: 09.juuli kell 07:06