In memoriam Nikolai Küün


Head purjetajad, raske haigus viis meie hulgast 9. jaanuaril igaviku merele Kalevi Jahtklubi väärika liikme, Tallinnas 1980. aastal toimunud Olümpiaregati direktori Nikolai Küüni.

8. mail 1940 sündinud Nikolai elu oli tervikuna seotud merega. Peale Tallinna Merekooli lõpetamist tüürimehena sõitis ta erinevatel laevadel valdavalt Kaug-Ida laevastikus. Kiiresti tõusis Nikolai kapteniks. Õpihimulisena ja hea suhtlejana õppis ta selgeks ka Jaapani keele.

Kui tuli otsus, et Tallinnast saab 1980. aasta Olümpiaregati linn, sai selleks ajaks juba Tallinna naasnud Nikolaist selle ajaloolise regati direktor.

1980. aasta Olümpiaregati korralduse kohta tuli pärast regati toimumist maailmast üksnes kiidusõnu. Oluline roll selles, et Olümpiaregatt nii hästi laabus, oli Nikolai rahulikul ja sõbralikul olekul ning vahetul ning professionaalsel suhtlemisel. Rahvusvaheline Purjetamisliit saatis talle pärast regatti koguni kolm tänukirja. Nikolai oli sõbralik, korrektne, täpne, nõudlik, aga alati abivalmis.  Kuigi Nikolai viimastel aastatel enam aktiivselt ei osalenud purjetamiselus, tundis ta ikka ja alati huvi meie purjetajate tegemiste vastu. Viimati viibis ta aukülalisena Pirital Olümpiaregati lipuväljakul möödunud suvel, kui tähistati 40 aasta möödumist Tallinna Olümpiaregatist.

Olgu igavikumere tuuled ja lained talle sõbralikud.

Avaldatud: 14.jaanuar kell 09:26