Hyeres’i MK etapp sai avastardid


Karl-Martin Rammo. Foto autor: Jesus Renedo

Prantsusmaal Hyeres’is algas täna ISAF Purjetamise Maailma Karika kolmas etapp, kus avapäeva sõitude tulemusel on meie purjetajatest kõrgeimal, 13. kohal Karl-Martin Rammo. Tublilt alustasid regatti ka teised Eesti sportlased.

Võistluse avapäev algas sõitude edasilükkega, kuna tuult oli napilt. Päeva peale muutusid olud purjetamiseks õnneks soodsamaks ning kõik tänaseks plaanitud võistlussõidud seilati lõpuks edukalt ära.

Karl-Martin Rammo (ROPK/TJK) on Laser Standard klassis praegu väga tublil 13. positsioonil, olles saanud sõitudes 4. ja 28. koha. Esikohale on platseerunud horvaat Filip Jurišic.

Naiste RS:X purjelaual olid Ingrid Puusta (NYCS) tänaseks saagiks 12. ja 19. koht, mis viivad ta kokkuvõttes 15ndaks. Parimat sõitu tegi hiinlanna Peina Chen.

Finnil sai Deniss Karpak (KST) sõitudes 35. ning seejärel juba väga hea 3. finiširesultaadi ning on asetunud 21. kohale. 23. positsioonil olev Lauri Väinsalu (ROPK/TREV2) lõpetas avapäeva sõidud 10. ja 32. kohaga. Klassis on liidriks Andrew Murdoch Uus-Meremaalt.

470 naiste klassis võistlevad Marjaliisa Umb ja Elise Umb (Maru) on 31. ja 37. tulemusega hetkel kokkuvõttes 38. kohal. Juhtimas on Anna Haeger ja Briana Provancha USA-st.

Paraolümpiaklassis 2.4 mR finišeeris Anre Nõmme (SMS) täna kahel korral 16ndana ning ongi 16. positsioonil. Esimene on norrakas Bjørnar Erikstad.

ISAF MK Hyeres’i etapil osaleb kõigis olümpia- ja paraolümpiaklassides kokku 639 purjetajat. Etapile pääses kutse alusel osalema klasside 30 parimat vastavalt 2. veebruaril 2015 avaldatud purjetamise maailma edetabelile ning lisaks igas klassis 10 purjetajat, kes pidid selleks kvalifitseeruma 30. märtsist 4. aprillini Hispaanias Palmal toimunud Trofeo Princesa Sofia regatil.

MK Hyeres’i etapp kestab pühapäevani, mil eelsõitude tulemuste põhjal selgunud iga klassi kümme parimat purjetavad medalisõidus.

Hyeres’i MK etapi kodulehekülg ja tulemused: http://swc.ffvoile.com/

ISAF Purjetamise Maailma Karikas
ISAF Purjetamise Maailma Karikas on igal aastal toimuv kõrgetasemeline võistlusseeria olümpiapurjetamises.
ISAF Purjetamise Maailma Karikas koosneb viiest etapist ja ühest finaalregatist. ISAF MK etappide toimumise ajad:
Melbourne, Austraalia 7.-14. detsember 2014
Miami, Ameerika Ühendriigid 25.-31. jaanuar 2015
Hyeres, Prantsusmaa 20.-26. aprill 2015
Weymouth ja Portland, Suurbritannia 8.-14. juuni 2015
Qingdao, Hiina 14.-20. september 2015
ISAF MK finaalregati toimumise aeg:
Abu Dhabi, Araabia Ühendemiraadid 27. oktoober – 1. november 2015
ISAF MK finaalregatile Abu Dhabis pääsevad võistlema iga olümpiaklassi 20 parimat purjetajat.

Purjetamise maailma karika kodulehekülg: http://www.sailing.org/worldcup/home.php

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT ja Matek.

Avaldatud: 22.aprill kell 07:30