Horvaatias lõppesid 470 klassi juunioride maailmameistrivõistlused


Hugo Rasmus Vaino ja Uko Rasmus Tiidemann. Foto autor: Uros Kekus Kleva

Horvaatias Portorožis toimunud kahepaadiklassi 470 juunioride maailmameistrivõistlustel osales kaks Eesti võistkonda: Hugo Rasmus Vaino ja Uko Rasmus Tiidemann ning Jakob Haud ja Märten Mikk.

Mõlemad meie võistkonnad kvalifitseerusid finaalsõitudeks hõbegruppi. Lõpptulemuseks kujunes Hugo Rasmus Vaino ja Uko Rasmus Tiidemanni paatkonnale 47. koht ning Jakob Haudi ja Märten Mikku tiimile 52. koht.

Juunioride maailmameistriteks tulid poiste ja segavõistkondade seas 53 tiimi konkurentsis itaallased Giacomo Ferrari ja Giulio Calabro, hõbedale sakslased Daniel Göttlich ja Linus Klasen ning pronksile viimaste kaasmaalased Lucas Schlüter ja Frederick Eichhorst.

Võistluse kodulehekülg
Tulemused
Fotod

Eesti Jahtklubide Liit seisab igapäevaselt purjespordi ja huvimeresõidu arendamise eest Eestis. Tegutseme järjekindlalt selle nimel, et purjetamise harrastajate, tippsportlaste ja regattide arv Eestis kasvaks aasta aastalt. Liidu eesmärgiks on kaasa aidata meie purjesportlaste tippkonkurentsi jõudmisele rahvusvahelistel tiitlivõistlustel ja tuua Eestisse kõrgetasemelisi purjetamisvõistlusi. Meie unistus on, et juba lähiaastail saame Eestis võõrustada mõnd maailmaklassi purjetamisregatti, näiteks Purjetamise Maailma Karika finaali või isegi Volvo Ocean Race’i. Hoiame Eesti kui mere- ja purjetamisriigi mainet aus!

Avaldatud: 08.juuli kell 09:05