Helmuth Leppik


Helmuth Leppik

22. juulil 2014.a. lahkus meie hulgast ESS Kalev Jahtklubi auliige Helmuth Leppik.
Helmuth oli tulihingeline purjetaja ja purjetamisele kaasaaitaja.  Juba varajases lapsepõlves möödusid tema vabad hetked rannas ja vees. Tulid ka esimesed tutvused purjetamisega. Nagu enamusel temavanustel, kadusid ka tema noorusaja tegusamad aastad sõjateedele. Tema seiklustest sõja käigus võiks kirjutada pika romaani. Tema suust kuulduna olid need mälestused alati läbipõimitud mõnusa huumoriga, kuigi seiklused ei olnud kaugeltki lõbusad. 

Aga Helmuth oli igavene optimist.
Sõjast naasnuna lülitus Helmuth aktiivselt purjetamise taastamisse Eestis. Alguses Vabariiklikus Jahtklubis, siis Spartakis ja Tööjõureservide Jahtklubis. Kui toimus suur spordiühingute muutmine ja liitmine, sai Helmuthist Kalevi Jahtklubi liige.

Helmuth oli aktiivne nii suvel kui talvel. Suvel võistles ta koos Enn Metsariga Star klassi jahiga olles tollases Nõukogude Liidus esimeste seas. Talvel aga oli Helmuth väga kõva jääpurjetaja. Kuna Helmuthil olid kuldsed käed ja arukas pea, oskas ta ehitada alati sellised kelgud, mis olid kiired ja tugevad. Ei mäleta aastakümnete jooksul, et temal oleks kunagi mõni asi katki läinud ja sellepärast pidanud võistluse pooleli jätma. Võistles ta 12m jääpurjekaga, võites sellega arvukalt igat värvi medaleid nii  NL kui Eesti meistrivõistlustel. Kui hakati viljelema DN klassi kelkusid, oli Helmuth kohe esimeste seas, kes omale DN kelgu ehitas ja ka selles klassis saatis teda edu. Tulid medalid  nii Eesti, Nõukogude  Liidu, Euroopa-ja Maailmameistrivõistlustelt. Olles ealt juba üle seitsmekümne, võistles ta edukal edasi ja jättis alati seljataha kümneid aastaid nooremaid. Hinnatud oli ka tema kelkude ehitamise oskus. Paljud saavutasid häid tulemusi just tema ehitatud kelkudel.

Viimased aastakümned töötas Helmuth meie klubis, täites erinevaid ametikohti sadama kaptenist remondimeheni. Helmuth oli klubi raudvara. Ta ei küsinud päevast ega kellast, kui oli vaja, siis klubikaaslasena oli ta alati olemas. Igat abivajajat oli ta alati valmis aitama ja tema tööriistade seast said alati küsida sulle vajaliku.

Viimastel aastatel oli tema hing ja vaim kiindunud Folkbooti. Siis kui Eestis oli see klass väjasuremise piiril, säras tema hooldatud Vana Arm läikiva lakikihi all.

Helmuth Leppiku näol kaotasime ühe väga andeka purjetaja ja väga toreda ja vajaliku kaaslase.

Olgu teispoolsuse veed ja jääd Helmuthile soodsad.

 

Kalev Jahtklubi auliikme Helmuth Leppiku ärasaatmine toimub Pärnamäe Krematooriumis, esmaspäeval, 28. juulil kell 12.30.

 

allikas: KJK

Avaldatud: 28.juuli kell 10:56