Haven Kakumäe Karika teine võistluspäev möödus ideaalsetes purjetamistingimustes


Uku Kuusk ja Aivar Soo. Foto autor: Riina Ramst

Kopli lahel jätkuva EJL Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja etapi teist võistluspäeva ilmestasid stabiilne keskmise tugevusega tuul ja päikesepaiste. Tänane päev 29er ja F18 klasside liidrite seas muudatusi ei toonud, küll aga toimus esikolmiku positsioonide vahetus RS Feva purjetajate seas.

RS Feva klassis tõusid juhtima täna kaks sõiduvõitu saanud Katariina Roihu ja Johanna Triinu Kažjava, avapäeva järel esikohal olnud Angeliina Maria Isabel Õunap ja Lisbeth Taggu on aga praegu teisel positsioonil. Kolmandal real on Risten Reintam ja Oskar Altrov.

Katariina Roihu ja Johanna Triinu Kažjava Foto autor: Riina Ramst
Katariina Roihu ja Johanna Triinu Kažjava
Foto autor: Riina Ramst

Venelased Daniil Usachev ja Vladimir Loginov jätkavad seni puhta esikohtade seeriaga liidritena 29er klassis Kaarel ja Mihkel Paali ning Märten Mikku ja Melvin Aasavi ees.

Daniil Usachev ja Vladimir Loginov Foto autor: Riina Ramst
Daniil Usachev ja Vladimir Loginov
Foto autor: Riina Ramst

F18 katamaraaniklassis säilitasid esikoha Uku Kuusk ja Aivar Soo, kes on ära peetud seitsmest sõidust viies konkurentidest üle olnud. Andres Laul ja Ain Roosma on kokkuvõttes teised ning Mihkel Kosk ja Markko-Rollin Põdra kolmandad.

Klassidele RS Feva ja 29er koosneb võistlusformaat reedest pühapäeva lõunani purjetatavatest fliidisõitudest ja pühapäeval alates kella 14st toimuvatest poolfinaalist ja finaalist. Fliidisõitude tulemuste põhjal pääsevad kolm paremat otse finaalsõitu. Poolfinaalis purjetavad fliidisõitude 4.-10. paat ja selle sõidu võitja pääseb samuti finaali. Finaalsõidus selgitatakse regati esikolmik.

Finaalide käiku kommenteerivad huvilistele pühapäeval kaldal Tallinna Merepäevade endine projektijuht Eva Saar ja purjetamise korüfee Jüri Šaraškin.

F18 klassile koosneb võistlusformaat ainult fliidisõitudest.

Pühapäeval toimuvad fliidisõidud algusega kell 11 ja finaalsõidud algusega kell 14.

Haven Kakumäe Karika korraldab Tallinna Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga.

Purjetamise Eesti Meistrivõistlused koosnevad kokku üheksast regatist:
1) 25.-27. mai Saaremaa Merispordi Seltsi regatt (Roomassaare) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Techno 293, RS:X, Formula, Foil
2) 8.-10. juuni Pärnu Purjetamisnädal (Pärnu) – klassid Laser Radial, Laser Standard, F18
3) 15.-17. juuni NeilPryde Baltic Cup Estonia (Tallinn) – klassid Techno 293, RS:X, Formula, Foil
4) 6.-8. juuli Haven Kakumäe Karikas (Tallinn) – klassid RS Feva, 29er, F18
5) 13.-15. juuli Tallinn Race (Tallinn) – klassid RS Feva, 29er, 49er
6) 27.-29. juuli Kalevi Jahtklubi meistrivõistlused (Tallinn) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard, 49er
7) 24.-26. august Tallinna Jahtklubi karikavõistlused (Lohusalu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard
8) 14.-16. september Pärnu Sügisregatt (Pärnu) – klassid Optimist, Zoom8, Laser 4.7
9) 21.-23. september Tallinna Nädala regatt (Tallinn) – klassid Laser Radial, Laser Standard, RS Feva, 29er, 49er, F18, Techno 293, RS:X, Formula, Foil

Purjetamise Eesti Meistrivõistluste kodulehekülg
Purjetamise Eesti Meistrivõistlused Facebook’is

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Strand, Eesti Meedia, Helly Hansen, Matek ja LTT.

Avaldatud: 07.juuli kell 04:49