Hansa double näidisregatil võitis paatkond Tatjana Filippova – Henry Andresson, Kalevi meistrivõistluste EKV arvestuses Kristo Priks

Nädalavahetusel, laupäeval,  purjetasid  Hansa 303 klassis esmakordselt Eestis omavahel kaheliikmelised võistkonnad. Keskmiselt 8 meetrit sekundis puhunud ning kohatiste pagidega ja keerutavas maatuules said mõlemad paatkonnad kirja kaks sõitu. Ekipaažid purjetasid üsna pikal 0,45miilisel vastutuule-allatuulerajal, esimese sõidu võitis paatkond kogenud parapurjetaja  Peep Krusbergi ja äsja RS Venture Põhjamaade meistrivõistlustelt 4. kohaga naasnud Aadu Säreviga. Teises sai esikoha hea stardi ning  oma positsiooni hoidmisega kindlustanud Tatjana Filippovna ja Henry-Mark Andresson. Vastavalt punktiarvestuses reeglitele saab võrdse punktisumma korral võidu viimases sõidus vähem punkte kogunud meeskond.

Pühapäeval jätkunud  Hansa 303 soolosõidud Eesti karikavõistluste sarja arvestuses tõid kuldse medali kõikides sõitudes esimesena finišeerinud  Kristo Priksile, Peep Krusberg jäi seekord teiseks.
Regatil osalesid peale kutsutud Hansa 303 klassi samal rajal järjestikustes startides kahepaadid: RS Feva  ning õhtupoole 29er ja 49er purjekad.

Kalevi jahtklubi meistrivõistlused on Eesti meistrivõistluste sarja üheksas etapp.
Avaldatud: 22.august kell 05:37