Haapsalus toimunud noorte jääpurjetamise suurvõistlused lõppesid kolmapäeval, kui lisaks maailmameistrile kuulutati välja ka Euroopa meister

Nädala alguses astusid noored võistlustulle maailmameistri tiitli nimel. Kahe päevaga peeti maha 7 võistlussõitu ning jääl võtsid omavahel mõõtu 31 sportlast neljast eri riigist.

DN klassis tuli maailmameistriks rootslane Oskar Svensson (S714), teisele kohale tuli eestlane Rasmus Maalinn (C20) ning kolmas koht läks samuti Rootsist pärit sportlasele Gustav Linden (S887).
jaapurjetamine_malleliisa-1

Euroopa meister ja maailmameister Oskar Svensson (S714)

Ice-Optimist klassis tuli esikolmiku võit kodumaale. Esimese koha saavutas Aron Poolmaa (C3), tulles sellega maailmameistriks Ice-Optimist klassis, teise koha saavutas Anni Kubjas (C28) ning kolmas koht kuulus sel korral sportlasele Leene Väliste (C191).

Kolmapäeval selgusid Haapsalus Euroopa meistrid noorte jääpurjetamises. Viimasel võistluspäeval oli ilmaolud heitlikud, päev algas vaikse tuulega, kuid lõppes täieliku tuulevaikusega. Ice-Optimist klassis tuli viimane sõit katkestada tuulepuuduse tõttu, DN klassis suudeti aga kõik võistlussõidud ära pidada.

DN klassis tuli Euroopa meistriks Oskar Svensson, teisele kohale tuli samuti naaberriigi sportlane Gustav Linden (Rootsi) ning kolmandale kohale võitles end Rasmus Maalinn.

Ice-Optimist klassis tulid samuti esikolmiku kohad Eestisse. Esimese koha saavutas Aron Poolmaa, teenides endale ka Euroopa meistri tiitli Ice-Optimist klassis, teisele kohale tuli Leene Väliste ning kolmanda koha teenis endale Emma Mia Kaar (C1).