Fun sarja esimene etapp toimus Pärnus

Purjelaua sõit. Foto autor: Katrin Merirand

Möödunud nädalavahetusel toimus Pärnu rannas meeleolukas ja teguderohke Fun sarja avaetapp. Pärnu kostitas surfareid oma kõige kaunima rannailmaga, millest osalejad küll suurt lugu ei osanud pidada. Ilmselt peletas mõningaid sõitjaid eemale ka ilmateate 0-1 m/s tuuleprognoos.

Seega algas Fun hoopis aerulaua ehk SUP-i võistlusega. Vesi oli lubatud 17 kraadist tunduvalt soojem, mistõttu kalipsode järgi keegi vajadust ei tundnud. Madalas siledas vees peetud kahe sõidu tulemused olid identsed – mõlema liidriks oli Mati Link.

Esimesel päeval õnnestus läbi viia ka neli purjelauasõitu. Eriti vaikse tuulega peetud sõitude kindel liider oli Raivo Saarm, teisena lõpetas Andrus Jõgi ning väga head sõitu tegi ka vanameister Kalev Allikveer, kes lõpetas auväärsel kolmandal kohal. Naistest sõitis kindla esimesena Cerly Aulik Formulal. Kõik esimese otsa sõitjad peale Cerly kasutasid sverdiga purjelauda.

Teise päeva SUP-i sõidud piirdusid ühe päris mõnusa pikema otsaga. Lainetavates oludes võitis sõidu Valde Viiding. Kokkuvõttes tuli SUP-i klassis etapi võitjaks Mati Link Valde Viidingu ja Cerly Auliku ees.

SUP klassi liidrid Foto autor: Katrin Merirand
SUP klassi liidrid
Foto autor: Katrin Merirand

Esimestes sõitudes veel suhteliselt mahedalt puhunud tuul soosis Formula sõitjaid. Kindla esimesena sõitis endiselt Raivo Saarm. Väga head sõidud sai kirja Valde Viiding ning teiseks päevaks võistlustulle astunud Meigo Jääger. Viimane sõit peeti juba korraliku surfituulega, mis oli vägagi sobiv alla 135 L klassi sõitjatele. Esikoha napsas Martin Berkmann Peep Tominga ees.

Üldarvestuse võitjaks tuli Raivo Saarm, kes võitis 10 sõidust 9 ja oli ka parim Grand Master. Teiseks tuli Andrus Jõgi ning kolmandaks Cerly Aulik, kes oli ühtlasi ka Masterite ning loomulikult naiste arvestuse parim.

Purjelaua klassi liidrid Foto autor: Katrin Merirand
Purjelaua klassi liidrid

Väga head sõitu tegid ka Tallinna Purjelauakooli õpilased Marili Ringo ja Margaret Kalm, kes lõpetasid vastavalt üldarvestuse 5. ja 8. kohaga, kuid samas naiste ja noorte U20 arvestuses poodiumil.

Parima tulemuse sverdiga purjelauaklassis saavutas Andrus Jõgi, üle 135 L purjelauaklassis Cerly Aulik ning alla 135 L klassis Peep Tomingas.

Fun sarja järgmine etapp toimub juba 1.-2. juulil Narva-Jõesuus.