Favoriidid näitasid täna Pärnu Purjetamisnädalal konkurentidele ahtrit


Hugo Rasmus Vaino ja Uko Rasmus Tiidemann. Foto autor: Riina Ramst

Pärnu Purjetamisnädala regati teisel võistluspäeval suutsid 29eri ja Formula 18 klasside favoriidid teha tasa eilse ebaõnne ning võidelda kätte liidripositsioonid. Kahepaatide Purjetamise Eesti Meistrivõistluste sarja avaetapi otsustavad finaalsõidud peetakse homme kell 14 Pärnu jõel. Pealtvaatajad on oodatud Kesklinna kaile, kus võistlusi kommenteerivad Kalev Vapper ja Oskar Seeman.

Päikselist palet näidanud suvepealinn Pärnu kostitas purjesportlasi laupäeval vaikse, kuni 6 m/s puhunud tuulega, mille toel peeti Pärnu lahel maha neli võistlussõitu. Konkurents oli tihe ning pinget kruvis veelgi üles avapäeval 29er ja Formula 18 klasside favoriite tabanud varustuse purunemisest tulenev kaotusseis, mis sundis täna seniste ebaõnnestumiste tasategemiseks kõvasti pingutama.

Sportlikus ja kiires skiff-tüüpi 29er paadiklassis suutsidki tiitlikaitsjad Juuso ja Henri Roihu (Tallinna Jahtklubi) teha täna võimsa tõusu kuuendalt kohalt esimeseks. Kuigi avapäeval läksid neil kaks sõitu valestardi ja seejärel spinnakeri falli purunemise tõttu vett vedama ning teised kaks sõitu purjetati, katkine fall käes, ei lubanud vennad täna ühelgi konkurendil endast eespool finišiliini ületada. Ardi ja Paul Bogdanov (Tallinna Jahtklubi) ning Mari-Ann Raud ja Maris Seersant (Tallinna Jahtklubi) suutsid säilitada oma eilset päeva kokkuvõtvad positsioonid – vastavalt teise ja kolmanda koha.

Juuso ja Henri Roihu. Foto autor: Riina Ramst
Juuso ja Henri Roihu.
Foto autor: Riina Ramst

RS Feva noorteklassis olid teisel võistluspäeval edukaimad Hugo Rasmus Vaino ja Uko Rasmus Tiidemann (Rein Ottosoni Purjespordikool), kes lükkasid avapäeva liidrid Kaarel ja Mihkel Paali (Kalev Jahtklubi) teisele kohale. Pärnu Jahtklubi noormehed Karsten Holter ja Markus Kostabi on aga tuttavatel koduvetel haaranud kolmanda positsiooni.

Formula 18 katamaraaniklassis olid täna konkurentsitult parimad tiitlikaitsjad Andres Laul ja Ain Roosma (NYCS), kelle eilne võistluspäev kannatas sarnaselt vendadele Roihudele samuti varustuse purunemise all. Ka Laulul ja Roosmal õnnestus täna kaheksa võistlussõidu kokkuvõttes tõusta liidripositsioonile. Jüri Saarnak ja Rasmus Tamre (NYCS) on hoidmas teist ning August Luure ja Erki Laur (NYCS) kolmandat kohta.

Andres Laul ja Ain Roosma. Foto autor: Riina Ramst
Andres Laul ja Ain Roosma.
Foto autor: Riina Ramst

Pühapäeval algusega kell 12 on merel kavas veel viimane, üheksas fliidisõit. Finaalsõidud toimuvad aga kell 14 Pärnu jõel Kesklinna kai juures, kuhu on oodatud kõik huvilised. Sõite kommenteerivad Kalev Vapper ja Oskar Seeman, kellele saab esitada ka küsimusi. Seega on see hea võimalus tulla kogu perega mõnusalt pühapäeva veetma ning teha purjetamisega veidi lähemalt tutvust.

Finaalsõidud koosnevad hõbefinaalist, kus purjetavad fliidisõitude seeria paremusjärjestuses 4.-10. koha võistlejad, ja kuldfinaalist, kus võistlevad fliidisõitude 1.-3. koha omanikud ning hõbefinaali võitja. Hõbefinaali tulemus määrab regati lõppkohad 5.-10. kohani ning kuldfinaalis selguvad regati esikolmik ja 4. koht.

Pärnu Purjetamisnädala korraldab Pärnu Jahtklubi koostöös Eesti Jahtklubide Liiduga. RS Feva klassis võistleb 15 tiimi, 29er’il 9 ning Formula 18-l 7 võistkonda.

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT, Matek ja Planestar.

Regati kodulehekülg: http://www.jahtklubi.ee/

Purjetamise Eesti meistrivõistluste kodulehekülg: http://www.puri.ee/ejl-olumpiapurjetamise-eesti-mv/
Purjetamise Eesti meistrivõistlused Facebookis:
https://www.facebook.com/pages/EJL-Purjetamise-Eesti-Meistriv%C3%B5istlused/1419404891704999

Avaldatud: 20.juuni kell 05:33