EUROSAF Meistrite Karika regatil Medemblikis on Puusta ja Rammo esikümnes


Karl-Martin Rammo Foto: Riina Ramst

EUROSAF meistrite karikasarja Medembliki etapi finaalseeria avapäev oli üsna tuuline. Ingrid Puusta on regatil praegu 9. kohal, Karl-Martin Rammo on tõusnud 10ndaks ja Anna Pohlak hoiab 41. kohta.

Ingrid Puusta (NYCS) sai naiste RS:X klassis täna kiiruseni 10 m/s ulatunud tuules kirja 32., 16. ja 24. resultaadi ning on praegu asetunud 9. positsioonile. Esikohta hoiab oma käes poolatar Maja Dziarnowska.

Ingrid Puusta, klass RS:X naised. Foto autor: Riina Ramst
Ingrid Puusta.
Foto autor: Riina Ramst

Karl-Martin Rammo (ROPK/TJK) lõpetas esimesed kaks finaalseeria sõitu Laser Standardi kuldgrupi 12. ja 9. kohaga ning on seni peetud võistlussõitude kokkuvõttes kerkinud 10. positsioonile. Liidriks on taas austraallane Matthew Wearn.

Laser Radiali kuldfliidis purjetas Anna Pohlak (TJK) täna 39. tulemusele ja tegi paraku ka ühe valestardi ning paikneb 41. kohal. Juhtpositsioonil on hollandlanna Marit Bouwmeester.

Laupäevani vältaval regatil võistleb üle 700 sportlase 74 riigist. Tegemist on ühtlasi juunis toimuva ISAF Maailma Karika Weymouth’i etapi kvalifikatsioonivõistlusega.

Regati kodulehekülg ja tulemused: http://www.deltalloydregatta.org/

EUROSAF Champions Sailing Cup 2015 koosneb viiest etapist. Sarja avaregatt Trofeo S.A.R. Princesa Sofia peeti 28. märtsist 4. aprillini Hispaanias Palma de Mallorca’l. Sellele järgnes 6.-10. mail Itaalias Garda järvel toimunud Garda Trentino Olympic Week. Kolmas osavõistlus Delta Lloyd Regatta peetakse 26.-30. mail Hollandis Medemblik’is ning neljas, Kieler Woche 20.-24. juunil Saksamaal Kiel’is. Sari lõppeb Semaine Olympique Francaise regatiga, mis toimub 5.-9. oktoobril Prantsusmaal La Rochelle’is.

EUROSAF Champions Sailing Cup kodulehekülg: http://www.championssailingcup.org/

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT, Matek ja Planestar.

Avaldatud: 28.mai kell 07:56