EUROSAF meistrite karika Kieli etapi liidripositsioon on endiselt Karpaki käes


Deniss Karpak. Foto: Riina Ramst

Saksamaal toimuval Kieler Woche regatil jätkab Deniss Karpak Finn klassis kõigutamatult kõrgeimal positsioonil.

Kolmanda võistluspäeva sõitudes purjetas Deniss Karpak (KST) välja 2. ja 6. tulemuse ning on kokkuvõttes säilitanud juba avapäeval enda kätte võetud liidrikoha. Samuti Finnil seilav Lauri Väinsalu (ROPK/TREV2) oli täna ühes sõidus 28., teises tegi kahjuks aga valestardi ning on siiani peetud kuue sõidu järel 13. positsioonil.

Laser klassides, kus võisteldakse mitme laevastikuna, algasid täna finaalsõidud. Laser Radiali kuldgrupis startiv Anna Pohlak (TJK) sai kirja 7. ja 9. koha ning on praegu 14. real. Hõbefliidis tuli Annegret Unnuk (ROPK) täna 17. ja 24. kohale ning hoiab 51. positsiooni, Liise Köösel (ROPK) aga täiendas oma resultaatide seeriat 29. ja 25. kohaga ning omab 60. asetust. Klassis on juhtima tõusnud Tina Mihelic Horvaatiast.

Laser Standardi hõbelaevastikus sai Georg Haud (ROPK) täna sõiduvõidu ja 11. koha ning on üldkokkuvõttes 42. positsioonil. Martin Aruja (ROPK) aga finišeeris 26nda ja 8ndana ning on 64. kohal. Liidrina püsib sakslane Tobias Schadewaldt.

Võistlus vältab kolmapäevani, mil avaseeria tulemuste põhjal selgunud iga klassi kümme parimat seilavad topeltpuktid andvas medalisõidus.

Regati kodulehekülg ja tulemused: http://www.kieler-woche.de/english/index.php

EUROSAF Champions Sailing Cup 2015 koosneb viiest etapist. Sarja avaregatt Trofeo S.A.R. Princesa Sofia peeti 28. märtsist 4. aprillini Hispaanias Palma de Mallorca’l. Sellele järgnes 6.-10. mail Itaalias Garda järvel toimunud Garda Trentino Olympic Week. Kolmas osavõistlus Delta Lloyd Regatta peeti 26.-30. mail Hollandis Medemblik’is ning neljas, Kieler Woche toimub 20.-24. juunil Saksamaal Kiel’is. Sari lõppeb Semaine Olympique Francaise regatiga, mis toimub 5.-9. oktoobril Prantsusmaal La Rochelle’is.

EUROSAF Champions Sailing Cup kodulehekülg: http://www.championssailingcup.org/

Eesti Jahtklubide Liitu toetavad Vopak E.O.S., Liviko, Tallinna Sadam, Marinepool, NG Investeeringud, LTT, Matek ja Planestar.

Avaldatud: 22.juuni kell 06:33