Euroopa meistrivõistlused match race purjetamises toimuvad 2018. aastal esmakordselt Eestis


Haven Kakumäe sadam. Foto: Kaupo Kalda

EUROSAF Match Racing Euroopa Meistrivõistlused 2018 leiavad aset Tallinnas Haven Kakumäe jahisadamas 8.-12. augustil. Võistluse korraldavad Tallinna Jahtklubi, Haven Kakumäe jahisadam ja Eesti Match Race Liit.

Võistlema pääseb kuni 16 tiimi vastavalt maailma edetabeli asetusele. Eestist kui korraldajariigist võib võistlema saada kuni neli võistkonda. Eesti match race purjetajatest võib lugeda üheks regati soosikuks Mati Sepa meeskonda, kes asub maailma edetabelis 6. positsioonil. Olgu lisatud, et vastavas edetabelis on enam kui 1500 võistkonna üle maailma.

Võisteldakse kuuel võrdsel paadil, milleks on Haven Kakumäe jahisadama BlueSail24 paadid.

Võistluste toimumiskoht on Haven Kakumäe uues merenduskeskuses asuv Eesti esimesene purjetamisstaadion. Võistlussõidud peetakse pealtvaatajatele hästi lähedal ning parema vaatemängu ja ülevaate nimel on huviliste jaoks paigaldatud tribüünid. Nii kohapeal kui meedia vahendusel regatti jälgivatele pealtvaatajatele aitavad toimuvat lahti rääkida ja selgitada kommentaatorid. Võistlusest tehakse ka rahvusvaheline telepilt ja online ülekanne, lisaks saavad huvilised regatti jälgida sadama suurelt ekraanilt.

Match race võistlus BlueSail24 paatidel Foto: Haven Kakumäe Sailing Center
Match race võistlus BlueSail24 paatidel. Foto: Haven Kakumäe Sailing Center
Avaldatud: 30.november kell 11:23